Co musíte vždy přidat do svíčkové. Musel to říct sám Pohlreich, Češi na to pořád zapomínali

Každý milovník české kuchyně si pochutná na dobře připravené svíčkové na smetaně. Tento tradiční pokrm má mnoho variant, ale známý kuchař odhalil klíčovou ingredienci, která dělá z každé svíčkové mistrovské dílo.

Nezbytný základ každé svíčkové

Základem každé svíčkové je kvalitní hovězí maso a smetanová omáčka. Avšak, existuje jedna ingredience, která často uniká naší pozornosti, ale je pro dokonalou chuť absolutně nezbytná.

Tajemství, které musel prozradit Pohlreich

Jedním z nečekaných, avšak zásadních tipů od známého kuchaře Pohlreicha pro dokonalou svíčkovou je použití hořčice. Tato obyčejná, ale výrazná ingredience dodává omáčce jedinečnou chuť a harmonii. Šéfkuchař zdůrazňuje, že právě hořčice může posunout vaši svíčkovou na novou úroveň chuti, a přitom je často opomíjena. Pro perfektní svíčkovou tedy nezapomeňte na hořčici, která podle Pohlreicha dokáže zázraky.

Častá chyba, na kterou Češi zapomínají

Mnozí z nás se při přípravě svíčkové zaměřují primárně na omáčku a maso, ale podceňují význam marinování. Přitom právě kvalitní marináda může být tím klíčovým krokem, který povýší váš pokrm na zcela novou úroveň.

Foto: Shutterstock

Důležitost marinování masa

Marinování hovězího masa je zásadním krokem, který přispívá k měkkosti a šťavnatosti masa. Přidání kořenové zeleniny, bylinek a octa do marinády nejenže zvýší chuť masa, ale také pomůže rozložit tuhá svalová vlákna, což z masa udělá lahodný základ pro váš pokrm.

Tipy pro dokonalou omáčku

Srdcem svíčkové je bezpochyby její omáčka. Klíčem k bohaté a sametové omáčce je použití kvalitního hovězího vývaru a smetany. Nezapomeňte na trochu citronové šťávy nebo octa, který dodá omáčce potřebnou kyselost a vyváží její sladkost.

Završení pokrmu

Pro završení dokonalé svíčkové nesmí chybět šlehačka, citronová kůra a brusinky. Tyto ingredience dodají pokrmu typickou chuť a zároveň krásně doplní jeho prezentaci.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments