Skvělý nápoj, který zničí záněty ve vašem těle, a navíc srazí cholesterol na minimum

Co kdyby existoval nápoj levný a na přípravu jednoduchý, který přímo oplývá pozitivními zdravotními přínosy? Nejspíš byste si ho pravidelně připravovali a prolévali se jím ve dne, v noci. Dobrou zprávou je, že takový lektvar existuje. Jediné, co k jeho přípravě potřebujete, je voda, med a skořice.

Proč skořice?

Urychluje metabolismus, čímž nám usnadňuje hubnout, reguluje krevní tlak a snižuje hladinu cukru v krvi. Také pomáhá s odstraňováním tuku v okolí žaludku. Obsahuje spoustu antioxidantů a pyšní se navíc protizánětlivými, antivirovými, a dokonce i protirakovinnými účinky.  

Proč med?

Med má oproti cukru za následek pozvolnější nárůst hladiny cukru v krvi. Navíc má antioxidační, antimikrobiální a zklidňující účinky. Pomocí medu se léčí kašel, hlavně ten, který vás trápí v noci. Ulevuje také při pálení žáhy.

Spojení medu a skořice

Naši předkové na toto kouzlo přišli už před mnoha lety. Společně med a skořice snižují riziko srdečních onemocnění i zánětů. Dají se využít také při léčbě kožních infekcí a popálenin. Jak si tedy připravit pití, které je nabito zdravotními přínosy?

Foto: Shutterstock

Ingredience

  • 2 lžičky medu
  • 2 šálky vody
  • 1 lžička skořice

Recept

Dejte vařit dva šálky vody, klidně do rychlovarné konvice. Do džbánku nasypte skořici a tu přelijte vařící vodou. Nejlépe přiklopte talířkem a nechte čtvrt hodinky louhovat. Jakmile směs trochu vychladne, přidejte med a směs dobře rozmíchejte.

Kdy nápoj pít?

Jeden šálek vypijte před spaním, zajistíte si tak poklidnou noc. Druhý šálek zakryjte a nechte přes noc v lednici. Ráno si nápoj vytáhněte a vypijte jej nalačno, skořicovou vodu neohřívejte.

Foto: Shutterstock, zdroje: healthline.com, medicalnewstoday.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments