Co nikdy nesmíte dávat do toalety. Většina lidí to ale dělá

Spadlo vám už něco do záchodové mísy? Stát se to určitě může. Problém je, když tam házíte pravidelně věci, které tam nepatří. Ze začátku to sice nepoznáte, ale rozhodně se vám takové jednání vymstí. Minimálně v tom smyslu, že toaletu ucpete. Toaleta by neměla nikdy sloužit jako odpadkový koš. Co do ní rozhodně nedávat?

Vlhčené ubrousky a hygienické potřeby

Vlhčené ubrousky jsou velký problém. Pokud je doma pravidelně používáte, nevhazujte je do toalety. Mají jinou strukturu než toaletní papír, mohou ucpat kanalizaci nebo poškodit čerpadla. Hygienické potřeby, jako jsou vložky, tampóny, vatové tyčinky nebo zubní nitě do WC taky nedávejte. Je vhodnější mít k dispozici menší odpadkový koš, který budete mít pro tyto případy v dosahu.

Zbytky jídla

Vyléváte do toalety olej po vaření, kávovou sedlinu nebo do ní sypete zbytky jídla? To jsou věci, které byste měli vyhazovat jinam. Na olej existují speciální kontejnery, do kterých se slévá a kávovou sedlinu můžete zase využít jako hnojivo pro rostliny. Usazování zbytků potravin v potrubí může záchod ucpat. Navíc těmito zbytky krmíte potkany v kanalizacích.

Léky a chemikálie

Nevyužité léky patří do lékárny. Zbytky chemikálií z garáže, jako je motorový olej, benzín nebo rozpouštědla – tyto látky nepatří ani do běžného odpadu, natož do WC. Mohou způsobit chemické reakce, které mají negativní dopad na kanalizaci a v důsledku na životní prostředí.

Foto: Shutterstock

Kočkolit

Kočkolit tam také v žádném případě nepatří. Zvyšuje riziko, že se mísa ucpe. Ani zvířecí výkaly. Měli byste je dávat do odpadkového koše, který je k tomu určený, nebo případně na kompost.

Další nerozpustné materiály

Kromě výše uvedených nepatří do toalety ještě další věci. Cigaretové nedopalky, písek, kamínky, kondomy, žvýkačky, věci z textilu nebo plastu. I když je tam pravděpodobně neházíte, pokud se to stane, je to problém.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Jaký problém mohou v toaletní míse či v kanalizaci způsobit cigaretové nedopalky,?