Co o vás prozradí vaše tvář? Tito lidé jsou vnímáni jako agresivní. Patříte mezi ně?

Tvář není důležitá jen v tom ohledu, zda je někdo považován za atraktivního nebo nikoliv. Dá se z ní podle všeho vyčíst mnohem více. Například skutečnost, zda je daný člověk agresivní nebo nikoliv.

Tato tvář vyzařuje agresivitu

Nová studie uvádí, že jedince s hranatým tvarem tváře vnímá jejich okolí jako agresivnější než ty, kdo mají tvář oválnou jako například Ben Affleck nebo Rihanna, jak uvádí Daily Mail.

Vědci změřili poměr šířky a výšky tváře u 17 607 pasových snímků ženských a mužských tváří. Následně požádali dobrovolníky, aby zhodnotili, jak dotyční podle nich působí agresivně. Cílem bylo zjistit, zda je tu nějaká souvislost mezi tvarem tváře a agresivitou.

Z lidských tváří je možné získat množství informací. Na základě toho si o konkrétním člověku uděláme představuje už z jediného pohledu,” uvádějí vědci ve své studii publikované v časopise Royal Society Open Science.

Foto: Shutterstock

Proces stárnutí mnohé změní

Výsledky ukázaly, že tváře do čtverce byly velmi často hodnoceny jako agresivní, a to v porovnání s těmi oválnými. Stávalo se tak zejména tehdy, šlo-li o mladé muže. Podle vědců mohou tito muži symbolizovat fyzickou sílu, a tak je považujeme za agresivnější. Procesem stárnutí pak dochází k řadě fyziologických změn, jež vyústí také v rozšíření tváře.

Zajímavé je také to, že muži a ženy s krátkou a širokou tváří mají větší sexuální motivaci než ostatní. Zároveň muži s hranatou tváří mají větší tendenci podvádět.

Studie ukazují, že muži s relativně širší tváří mají větší svaly. To znamená, že jsou na tom lépe z hlediska fyzické síly a vyzařují větší dominanci a agresivitu,” uvádějí vědci.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments