Co se stane, když si budete vlasy každý den mýt kávou? Skvělý účinek blížící se zázraku

Kávu máme doma skoro všichni. Většina z nás ji používá jako ranní nápoj, bez kterého si neumí představit začátek dne. Kofein v kávě má ale ještě další využití a mezi ně patří například péče o vlasy.

Kofein umí s vlasy zázraky

Pokud chcete mít zdravější a krásnější vlasy, je na místě vyzkoušet působení kofeinu. Káva navíc dokáže zastavit vypadávání vlasů a obnovit jejich růst. Antioxidanty, které káva obsahuje, zase podporují regeneraci vlasů. Vlasy budou hladší a budou se lépe rozčesávat. Pokud vás začínají trápit šediny, má káva ještě jeden účinek, který pro vás může být zajímavý. Přirozeně vlasy ztmavuje. Vyzkoušejte kávovou kúru, ať už bojujete s jakýmkoliv problémem s vlasy a budete překvapeni.

Jak si připravit kávový oplach?

Příprava vůbec není složitá. Naopak, většinu věcí, co jsou potřeba, budete mít doma. Budete potřebovat kávu, 2–4 šálky, podle délky a hustoty vašich vlasů. Před použitím ji nechte úplně vychladnout. Dále sprej s aplikátorem a koupací čepici (lze nahradit i fólií). A jaký je postup?

  1. Vychladlou kávu nalijte do lahvičky s aplikátorem. Pozor, káva musí být zcela studená, jinak hrozí riziko popálení.
  2. Umyjte si vlasy běžným způsobem. Ihned po umytí, dokud jsou ještě zcela mokré, na ně nastříkejte připravenou kávu z rozprašovače. Musí se dostat ke všem vlasům, i ke kořínkům.
  3. Důkladně kávu rozetřete všude, vmasírujte ji do pokožky. Pak dejte na hlavu koupací nebo sprchovou čepici, nebo důkladně zabalte do fólie a nechte 20 minut působit.
  4. Po uplynutí 20 minut kávu z vlasů důkladně opláchněte. Použijte studenou nebo vlažnou vodu.
  5. V případě, že se kávovým oplachem snažíte dosáhnout tmavší barvy vlasů, nejspíš budete muset kávový oplach zopakovat vícekrát.
Foto: Shutterstock

Proč se musí káva aplikovat zevně

Pokud pravidelně pijete kávu a přijímáte dostatek kofeinu a domníváte se, že to stačí, mýlíte se. Abyste vaše vlasy absorbovaly takové množství kofeinu, které bude stimulovat jejich růst, museli byste přijmout 50 až 60 šálků kávy denně. Takové množství vašemu tělu rozhodně nic dobrého nedá, a navíc hrozí záchvaty. Pokud chcete zlepšit stav vlasů, rozhodně je lepší zevní oplach.

Foto: Shutterstock, zdroj: Bebeautiful

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments