Co se stane, pokud si budete mýt vlasy každý den kávou. Účinek vás ohromí, je to téměř zázrak

Káva není jen vynikající nápoj, který zařídí, že se vám po ránu nebudou klížit oči. Může vám pomoct i s jinými problémy. Snažíte se pečovat o vlasy, jak to jde a chcete, aby byly zdravé a zářivé? Pak vyzkoušejte kávu. Nemáte co ztratit a vaše vlasy budou krásné a hebké.

Co dokáže káva?

Kromě přínosů, které má pro tělo, umí káva i další věci. Bez kofeinu si někteří lidé neumí den ani představit. Nabudí tělo, probere mozek a můžeme se dát do práce. Ale ne každý ví, že pozitivní efekt má kofein i na vlasy. Čím je člověk starší, tím více mu vlasy padají. Ale káva dokáže padání vlasů zastavit, kofein dokonce stimuluje růst vlasů. Tento efekt má jak u mužů, tak u žen. Muži mohou zastavit plešatění, ženy získají navíc husté a zdravé vlasy.

Jak na kávový oplach?

Připravte si dva šálky kávy. Jakmile vychladne, nalijte ji do lahvičky s aplikátorem. Umyjte si vlasy, jak jste zvyklí, a dokud jsou vlhké, nastříkejte na ně kávu. Musí se dostat do všech vlasů. Tomu můžete pomoct tak, že ji do vlasů důkladně vmasírujete. Pak si nasaďte na hlavu koupací čepici nebo ji zabalte do igelitu a nechte půl hodiny působit. Nakonec vlasy opláchněte vlažnou vodou, osušte a upravte.

Foto: Shutterstock

Káva má vliv i na barvu vlasů

Kromě podpory růstu vlasů dokáže silná tmavá káva vlasy i ztmavit. Pokud máte tmavé vlasy a toužíte jejich odstín zvýraznit, uvařte si velmi silnou kávu a nechte ji zchladnout. Nalijte ji do vlasů a počkejte, než se zcela vstřebá. Nechte ji působit co nejdelší dobu a nakonec opláchněte. Její pigment skvěle zvýrazní tmavou barvu.

Hydratační maska na vlasy

I v případě, že máte vlasů dostatek a s barvou jste spokojeni, tak vám může káva pomoct. Naneste kávovou sedlinu na vlasy před tím, než použijete kondicionér. Vlasy díky tomu získají oslnivý lesk, budou krásně jemné a dostatečně hydratované.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments