Co se stane s vaším tělem, když přestanete konzumovat maso. Efekt může příjemně překvapit

Lidé se čím dál častěji rozhodují k dobrovolné změně jídelníčku. Vyřazují z něj maso a stávají se vegetariány, nebo dokonce vegany. Odborníci tvrdí, že vyřazení této ingredience z běžně konzumovaných potravin může být i velice prospěšné. Prozradíme vám proč.

Bílkoviny v ideálním množství

Zatímco běžně lidé dostávají do svého těla bílkoviny konzumací masa, vegetariáni či vegani si musí poradit s rostlinnou stravou. Mají tedy této látky v těle podstatně méně, pokud se nespoléhají na doplňky stravy a tvrdí, že se cítí mnohem lépe. Nepřibírají tolik na váze, nedělají jim problémy srdeční obtíže a nebojují s cukrovkou. Přirozené množství bílkovin získávají z rostlinné stravy a cítí se zdravě a plní energie.

Živočišné bílkoviny také mohou způsobovat cukrovku druhého typu. Proto je vhodné bezmasý jídelníček zavést alespoň občasně jako prevenci nebo ho vyzkoušet dlouhodobě a zjistit jaký bude mít na naše tělo vliv.

Boj s kvasinkami

Kvasinky se ve střevě přemnožují vlivem nezdravé stravy. Milují sladká a tučná jídla a jejich počet se zvyšuje také ve chvíli, kdy konzumujeme příliš mnoho červeného masa. Jakmile změníte jídelníček, kvasinky se dají na ústup a díky tomu si odpočine celé tělo. Můžete se zbavit zahlenění, a dokonce i některých výraznějších zdravotních obtíží.

Rostlinná strava ve střevech nastoluje přirozenou rovnováhu všech bakterií a vytváří zdravé prostředí. Díky tomu pak mohou být lépe vstřebávány vitamíny, minerály a další prospěšné látky, což se odrazí na celém těle.

Zbavíte se nadbytku cholesterolu

Vysoký cholesterol způsobuje především srdeční choroby. Proto je vhodné dbát na to, aby v těle nebyl v příliš výrazném množství. Jakmile člověk přestoupí z živočišné stravy na rostlinnou, hladina této látky v jeho těle rapidně klesá a s tím také riziko některých chorob a nebezpečí infarktu.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
1 den

Ptal jsem se svého těla a odpovědělo mi dost sprostě. Takže za mě a mé tělo ne, děkuji.

petr
petr
4 dní

A po čase můžete pozorovat mnoho symptomů… abych nemusel rozepisovat,podívete na pana Nešpora.. tak vypadá každý vegoš po delší době.. a to nemluvím o mozku a fungování… sám jsem zažil období,kdy jsem se masu vyhýbal,ale po čase pochopíte, že to není cesta..rostlinné bílkoviny jsou v balíčku s lektiny a fytoestrogeny, takže s jejich využitím je to problematické, proto všichni vegani vypadají jak kdyby se vrátili včera z osvětimi a mají celou řadu problémů v důsledku vege..možná že někdo může, já ne a nikoho,kdo to dlouhodobě zvládne bez újmy neznám..

františek
5 dní

pane jo tyhle rádoby chytré kraviny mě jen donutili jít si udělat nějakou dobrotu z pašíka

Michal
Michal
5 dní

Nejsem kráva,co bučí a žere jen zelený. Nemám 4 žaludky,tudíž budu žrát maso a retardovaný vegetariany posílat na pastvu !!

Milan Karpala
Milan Karpala
6 dní

Ježíši co je to za bláboly. Maso je potřeba. Jsou známé případy kdy lidé nejedli maso a zdravotně strádali. Například ženy přišli o menstruaci.

Yasumono
Yasumono
5 dní
Reply to  Milan Karpala

No,ono jde spíš o to,že maso by měl být spíše doplněk stravy…

františek
5 dní
Reply to  Yasumono

jojo já vždy dolpnuji maso kouskem brambor 😀