Coca Cola má nová víčka. Zákazníci se bouří, nejde s nimi udělat důležitá věc

Lidé se v důsledku snahy o ochranu životního prostředí musí připravit na řadu změn, které jim nemusí být zrovna po chuti. Ostatně, spousta z nich už se zavádí. Platí třeba již zákaz prodeje jednorázových brček, příborů, nádobí a dalších pomůcek.

Problematická víčka

Nicméně snahy Evropské unie v rámci regulace výroby a recyklace plastů jdou ještě mnohem dál. Jednu z věcí, na které se musíme připravit, teď zavádí s určitým předstihem společnost Coca Cola. Ta totiž začala prodávat své nápoje v láhvích, které mají neoddělitelné šroubovací víčko. Právě to má být jeden z dalších způsobů, jak ochránit životní prostředí.

Může se totiž zdát, že víčko je poměrně malé, ovšem pokud jsou jich stovky tisíc až miliony, najednou je to obrovská hromada plastu. A zatímco láhve už se lidé jakž takž učí recyklovat, na víčka často zapomínají, v horším případě je někde pohazují.

Málo se to ví, ale právě povinnost neoddělitelných víček od PET láhví začne v Evropské unii platit od roku 2024. Toto nařízení počítá s tím, že pevný kryt musí mít všechny láhve do objemu tří litrů, což dnes pokryje prakticky veškerou produkci určenou pro domácnosti. Bude se to týkat také kuchyňských olejů či kartonových obalů.

Foto: Shutterstock

Naštvaní zákazníci

Už teď některé láhve neoddělitelná víčka mají. Jde například o sportovní nápoje, dětské nápoje nebo některé minerální vody. Obvykle ale nejde o klasická šroubovací víčka, nýbrž ta odklápěcí. Coca Cola je první velkou společností, která zavádí nemožnost odejmout z láhve šroubovací víčko.

Nadnárodní gigant už tato víčka zavedl na některých evropských trzích a je jen otázkou času, kdy přijdou i do České republiky. Zatímco samotný výrobce si je oficiálně pochvaluje, zákazníci se často bouří.

Na sociálních sítích sdílí naštvané příspěvky, často doplněné o videa, ve kterých ukazují, jak moc nekomfortní je pít z takových láhví. Víčka se nejrůznějším způsobem natáčejí a při pití překážejí. Dokonce vás mohou i poškrábat.

Když navíc s víčky příliš manipulujete, abyste je dali na místo, kde vám nebudou při pití vadit, může se vám stát, že je poškodíte a následně už vám nebudou těsnit. Lidé si nakonec stejně poradili a víčka z nápojů odstřihávají.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
1 rok

Teda to jsou starostí!!!!!!!!!

YKS
YKS
1 rok

Ukážete nám alespoň jedno video? 😀 😀 😀