Dávno zapomenutý způsob, jak vyhnat plíseň z domu přírodním způsobem. Vyhoďte všechny přípravky, je to snadné

Už jste slyšeli o oleji z čajovníku? Jedná se o docela zázračnou věc, pokud se potřebujete zbavit plísní a je jedno, jestli v domácnosti nebo třeba na vašich nehtech.

Olej z čajovníku léčí i naši kůži

Získává se z listů stromu pocházejícího z Austrálie a ty byly v minulosti používány jako náhražka čaje, proto ten název.

Po staletí se tento olej používal také k léčbě ran, kožních onemocnění nebo i popálenin. Existují studie, které dokazují jeho účinnost v boji s akné, lupy i nehtovými plísněmi.

Důležité ale je, že je schopný zabít všechny typy plísní, jen se ujistěte, že ten, který kupujete, je z Melaleuca Alternifolia, což je technický název pro čajovník, a nedostala se k vám nějaká náhražka.

Zatočte s plísněmi v domácnosti

Potřebujete-li se zbavit plísní ve své domácnosti, připravte si roztok z 1 šálku vody a 1 lžičky čajovníkového oleje. Nalijte ho do lahve s rozprašovačem, pořádně protřepte, nastříkejte na postiženou oblast a neoplachujte.

Pokud je plíseň na omyvatelném místě, klidně ji ještě vydrhněte třeba starým kartáčkem na zuby. Při úporné plísni můžete celý postup opakovat. Olej z čajovníku nejenže plísně zahubí, ale zabrání i jejich opakovanému návratu.

Foto: Shutterstock

Jestli nemáte lahvičku s rozprašovačem, nevadí. Klidně použijte jakýkoli hadřík a s jeho pomocí roztok na plíseň naneste. Pokud jste ho namíchali víc, než spotřebujete, zbytek nevylévejte, ale uschovejte na příště. Účinek oleje totiž jen tak nevyprchá.

Počítejte také s tím, že čajovníkový olej je poměrně aromatický a pro někoho možná ne úplně příjemně. Pach ale naštěstí brzy vymizí.

V každém případě v něm získáte velmi účinného a širokospektrálního pomocníka v boji proti plísním a navíc nebudete svou domácnost zatěžovat chemikáliemi. Čajovníkový olej je totiž velmi šetrný k životnímu prostředí a neškodí lidem ani domácím mazlíčkům.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Standa
Standa
1 rok

Furt je to jen docasny ,plíseň je důvod špatné hydroizolace základu a podlahy .odstranit nadobro He udělat pořádně hydroizolaci