Naši roky umaštěnou troubu jsem vyleštil za 10 minut. Pomohla jedna věc, tchyně myslela, že máme novou

K důkladnému čištění trouby se většina z nás uchýlí jen při vánočním nebo velikonočním úklidu. Jinak úklid uvnitř odbudeme rychlým setřením. K dokonalému vyčištění trouby potřebujete jen jednu ingredienci, kterou jistě máte doma.

Matná a připečená trouba

Mastnotě a připáleninám v troubě se nejde zcela vyhnout. Dobrou radou, kterou se ale řídí jen málokdo je, abyste troubu čistili co nejčastěji. Pak budete mít s úklidem jen minimální práci bez námahy. Pokud mastnotu necháte v troubě připékat déle, čekají vás desítky minut drhnutí. Pomoci vám může osvědčená přísada do pečení. Jedlou sodu jistě máte doma, je prověřeným bojovníkem proti špíně, plísni, a dokonce i proti mastnotě. Jedlá soda vám pomůže vyčistit troubu za pár drobných.

Jak čistit troubu jedlou sodou

Nejprve zahřejte troubu na 150 °C. Ihned po zahřátí na uvedenou teplotu troubu vypněte a otevřete dvířka. Jedlou sodu už je zapotřebí mít nachystanou. Na mastná dvířka ihned nasypejte jedlou sodu. Nechejte chvíli působit a připravte si navlhčenou houbičku s hrubou stranou. Dvířka trouby i vnitřek trouby snadno vydrhnete s pomocí jedlé sody. Nakonec vše setřete navlhčenou utěrkou a nechejte důkladně vyschnout.

Foto: Shutterstock

Jedlá soda, univerzální pomocník

Jedlá soda vám pomůže nejen k důkladnému vyčištění trouby. Je perfektní, pokud se potřebujete zbavit zápachu, při odstraňování vodního kamene nebo při čištění myčky či pračky. Jedlá soda je rovněž základem řady přípravků pro domácí kosmetické produkty. Vyzkoušejte ji na černé tečky, ucpané póry nebo na mastnou pleť. Jedlá soda pomůže i těm, kteří mají problémy s mastnými vlasy.

Při běžném čištění vám jedlá soda pomůže jako univerzální pasta. Stačí smíchat jedlou sodu s citrónovou šťávou. Pastou účinně vyčistíte sprchový kout, dřez i sanitu v koupelně. Objevte univerzálního pomocníka, který stojí jen pár mincí.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments