Děda vymyslel speciální hnojivo na okurky. Nakonec je musí vozit do města prodávat, jak rostou

Okurky jsou chutné a poměrně nenáročné na pěstování. Rychlý růst a bohatou úrodu vám zajistí použití kvalitních hnojiv. Ukážeme vám domácí hnojivo za pár drobných, které si vyrobíte sami a okurkám dodá potřebné živiny.

Okurky i na malém prostoru

Okurky jsou oblíbenou plodinou, kterou můžete pěstovat i na malém prostoru. Stačí k nim umístit speciální pletivo a porostou do výšky. Okurky mají mělký kořenový systém, proto je pro rostlinku náročné zajistit si všechny potřebné živiny. Z tohoto důvodu je zejména pro okurky důležité, aby měly dostatečný a pravidelný přísun hnojiva. Kvalitní hnojivo na okurky si můžete vyrobit doma s minimální investicí, stačí vám k tomu jen pár základních ingrediencí.

Domácí hnojivo na okurky

Jednoduchá, a přitom účinná domácí hnojiva si vyrobíte například z jedlé sody nebo z kvasnic. Kvasnice jsou bohaté na bílkoviny a vitamin B. Rostliny budou vyživeny a posíleny. Jejich odolnost vůči škůdcům a parazitům naroste.

Foto: Shutterstock

Na kvasnicové hnojivo budete potřebovat 10 l teplé vody a 10 g kvasnic. Důkladně promíchejte nechte vychladnout a směsí zalévejte okurky. Kvasnicové hnojivo je vhodné i na rajčata a na balkonové rostliny.

Jedlá soda se taktéž rozpouští ve vodě, budete jí ale potřebovat 80 g. Roztokem z jedlé sody zalévejte vždy jednou týdně, po dvou týdnech zalévání použijte nižší koncentraci. Na 10 l vody dejte 60 g jedlé sody.

Jak zpracovat úrodu okurek

Okurky zpracujete do salátů a dipů, ale můžete je i nakládat. Zachutnají vám nakládané s paprikami, zelím a cibulí. Výborná je také okurková limonáda nebo okurkový sirup. Pusťte se do pěstování okurků, bude se jim dařit i na větším balkoně nebo terase.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments