Dali si v Chorvatsku svačinku v restauraci. Pak přinesl číšník účet a bylo zle

První Češi už vyrážejí natěšení do Chorvatska na svou každoroční letní dovolenou. Na místě pravděpodobně zjistí, že oproti loňskému, už tak drahému roku, se ceny vyšvihly ještě výše. Mnohé tak čeká skutečně nepříjemné překvapení, kdy se budou muset uskromňovat.

Přehánějí to

Vedle horší kvality ubytování to znamená především omezení konzumace v restauracích, které patří mezi největší cenové skokany. V turisticky lákavých lokalitách už je téměř nemožné sehnat jídlo za rozumnou cenu. Čtyřčlenná rodina tak dá běžně za večeři tři tisíce korun, a to nemá nic extra a rozhodně k jídlu nijak zvlášť nepopíjí.

Bohužel se vám ale mohou stát i velké nepříjemnosti, kdy vejdete do nějaké restaurace a tam vás prostě a jednoduše natáhnou. To se ve velkém dělo v loňském roce, přičemž tyto případy evidoval chorvatský deník Riportal, ze kterého lze získat zajímavé informace.

Jedna příhoda je obzvlášť vypečená, obzvlášť když ji nezažili zahraniční turisté, ale samotní Chorvati. Ti vešli do kavárny Wagner v oblíbeném letovisku Opatija. Rozhodli se, že si dají něco malého k pití a jídlu, avšak nečekali, že se skoro nedoplatí. Také proto si zřejmě nejprve neprohlédli jídelní a nápojový lístek a rovnou objednávali.

Foto: Shutterstock

Dávejte si pozor

To však byla velká škola, protože nakonec museli za dvě coly, dvě kávy, malou vodu a dva sendviče zaplatit 520 kun, tedy téměř dva tisíce korun. Například zmíněný sendvič vyšel v přepočtu na více než čtyři stovky a káva přišla na tři stovky.

Proto lze doporučit, abyste si před objednáním vždy raději vyžádali menu, kde by měly být ceny jasně uvedeny. Dobré je také podívat se před návštěvou podniku na jeho recenze na internetu. Obvykle podle nich poznáte problém. Například v případě zmíněné kavárny Wagner byste zcela jistě byli odrazeni mnoha komentáři o tom, že jde o past na turisty, což se pak jednoznačně potvrdilo.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Hovno. Tyhle diskuze jsou na hovno.
Je to jako za komárů, předtím jako za kaisera atd. atd.
Pro normálního smrtelníka i dovolená v
blbým Chorvatsku bude drahá. Pokud už se budeš chtít zúčastnit zájezdu, tak jedině s konzervou lunchmeatu v kufru, s naivní představou v blbé hlavě českého euroobčana o romantické dovolené u moře a s křečí ve tváři nad “nepochopitelnou drahotou”.
Stále se to dokola opakuje, jen se mění opona. Teď máme tu s hvězdami na oponě. A ta je a bude před normálním smrtelníkem stále spuštěná …

Michal
Michal
1 rok

Nechápu tyhle vymysli , ceny cca jako u nas a pokud se někdo předvádí a da si v Baru na pláži mořské plody pro celou rodinu tak nemůže brečet že zaplatil 2500,. ono stačí přejít ulici a ma to za 1000,. Tyden stare informace. To je jak v te hloupé Praze pivo 90,. a o par ulic dál za 50,.

Pavel
Pavel
1 rok

Chorvati přijali euro….

Mirko
Mirko
1 rok

To bylo kdy? Jak já vím tam jsou eura. Na Václavské náměstí jsem zaplatil 3 piva 540kč a to by mělo být v pořádku? 170kc za Plzeň jen protože se koukám na koně?

Josef
Josef
1 rok
Reply to  Mirko

Ne, protoze jsi blb.

Květoslav
Květoslav
1 rok

Teď jsme byli v Chorvatsku a super ceny v pohodě a bylo nas tam šest 2 a čtyři deti a oběd do dvou tisíc a porce byli zza tu cenu přijatelné

Pavel
Pavel
1 rok

Opakujes se pyco

Jan milan
Jan milan
1 rok

Ať vychcipaji hlady, mám je u …… zloděje. 😀

Martin
Martin
1 rok
Reply to  Jan milan

Pane Jane milane, Vám bych doporučil dofču doma na dvorku v bazénu od Mauntfíldu, tam Vás zcela jistě nikdo neokrade jako ty hloupoučký Chorvaty, co zcela jistě neumí číst a počítat.

František
František
1 rok

Je zajímavé, že platili 520 kun, když od 1. ledna mají v Chorvatsku Euro.

Bohumila
Bohumila
1 rok

To mi připomíná turisty v Praze. Vyfukové jsou všude. Díky článku si budu dávat pozor, až pojedu v září.

Josef
Josef
1 rok
Reply to  Bohumila

Vy tomu věříte vždyť v Chorvatsku už se platí od.1.ledna Eurem,starý článek,uz to začíná jako každý rok lež a zase lež.

Martin
Martin
1 rok
Reply to  Bohumila

Buďte v klidu paní Bohumilo, zas tak strašny to nebude. Já jezdím už roky jedině v září na cc 15 dní a zhoršené ubytování je nesmysl. Vždy jsem si vybral apartman dle svých nároků a vše o.k. letos uz pojedu potřetí na stejny misto a pani domáci nás vyhlíží a hned dostanem vychlazeny karlovačko a kávu. Na pokoji nás vítá láhev kvatního vína. Jezdíme tam rádi. Moře do 20 m. 1 noc za 50€. Mírné zdražení. Takže za ubytko dám z 14 nocí pro 2 lidi 16800,- při kurzu 1€ 24,- kčs. Sranda. Jestli bude večeře za 500,- pro jednoho?… Číst vice »