Dejte do TV ovladače kousek alobalu. Češi přišli na dokonalou věc, kterou výrobci neprozradí

Jistě už jste se i ve vaší domácnosti setkali se situací, kdy zničehonic přestane fungovat dálkové ovládání na televizi. Zatímco dříve bylo možné TV ovládat i přímo na přístroji, dnes už to není vůbec obvyklé. Ovladač jednoduše potřebujete, ale co když se vám tohle stane někdy večer?

Postup je snadný

Už jen situace, kdy nemáte k dispozici náhradní baterie, je nepříjemná. Ovšem může se stát, že ovladač nefunguje ani poté, co baterky vyměníte. Potom většina lidí volí radikální řešení. Starý TV ovladač hází do koše a poohlížejí se po novém. Jenže jaký koupit? Originální, který je drahý, nebo neoriginální, který možná nebude tak dobře fungovat? Samé otázky.

Jenže v první řadě byste si měli uvědomit, že dálkové ovládání je velmi jednoduché zařízení, které je takřka nemožné zničit. A zároveň je velmi jednoduché ho opravit. Zvládne to i úplný nešika a laik. Je to přitom levnější a obvykle rychlejší řešení než shánět ovladač nový.

Dálkové ovládání používáme velmi často, a to po mnoho let. Není tedy divu, že si jednou za čas může postavit hlavu. Tím ale říká jediné: potřebuje trochu osvěžit. Sestává totiž z různých spojů, které se časem znečišťují, reagují hůře a nakonec přestávají reagovat úplně. Zkrátka je nutné zbavit se špíny mezi tlačítky a spoji, která se tam nutně musí čas od času nahromadit. Když ovladač otevřete, možná vás překvapí, co všechno tam najdete.

Foto: Shutterstock

V hlavní roli alobal

Důležité je ale to, že vyčistit ovladač je naprosto snadné. Nebojte se nějakých drobných součástek, které byste mohli ztratit nebo zničit. Ovladač jednoduše rozšroubujte a hadříkem namočeným do lihu či mýdlové vody ošetřete vnitřní stranu gumových tlačítek. Následně nechte oschnout. Abyste se dostali i do menších otvorů, můžete použít třeba i vatovou tyčinku na uši.

Může se ovšem stát, že ani po tomto zákroku ovladač nefunguje, což je obvykle způsobeno tím, že plošky vodivé gumy na tlačítkách jsou až příliš opotřebené. Naštěstí se ale dají objednat nové a jednoduše vyměnit. Na internetu je najdete velmi snadno.

Tím ale péče o dálkový ovladač na televizi či jiné zařízení zdaleka nekončí. Opravit a vylepšit ho můžete i velmi speciálním způsobem, který představila skupina Čechů. Potřebovat budete trochu alobalu, oboustrannou lepicí pásku a děrovačku. Vše je snadné a zvládne to každý. Jak přesně postupovat, na to už se podívejte podrobněji ve videu.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Stanislav
Stanislav
8 měsíců

V dnešní době jsou právě jednoduché věci do sebe jen zalité , nikoliv na šroubky, takže je rozdělat bez poškození je prakticky nemožné

Jiří kuchta
Jiří kuchta
8 měsíců

Rozšroubovat? Ale kde a hlavně kdy to autorka žije? Šroubky jsou drahé. Obal je jen zacvaknuty. Právě umění je v tom, určit přesné místo a zacvaknutí uvolnit tak, aby se nic neulomilo.