Dejte k pokojovým květinám kus alobalu. Nahradí to přípravky za stovky korun

Alobal je hotový zázrak. Ale pokud máte jeho mnohá využití spojená pouze s vařením, pečením a balením jídel, rozhodně čtěte dál, protože tento natenko slisovaný hliník najde své uplatnění téměř všude. Co z následujících tipů jste už sami vyzkoušeli?

Podpořte růst květin

Aby květiny rostly a hlavně kvetly, potřebují dostatek slunečního záření. To v letních měsících nebývá problémem, ale jakmile přijde zima, světla ubývá a rostlinám se daří hůř. Abyste sluneční svit využili na maximum, ustřihněte širší proužek alobalu, propíchněte jej párátky nebo špejlemi a celý výtvor zapíchněte do květináče, lesklou stranou natočenou k rostlině.  Alobal bude sluneční záření odrážet tak, že se rostlině dostane dostatek světla i tepla.

Odežeňte nezvané ptactvo

Máte-li na zahradě ovocné stromy, určitě opeřené přátele nevidíte zrovna rádi. Nemusíte investovat do nákladných plašících zařízení, prostě nastříhejte alobal na proužky nebo čtverečky, nalepte na malé kartony, udělejte dírku, protáhněte provázek a přivažte jich pár na strom. Alobal odráží světlo, leskne se, ptáci se bojí a vaše ovoce je v bezpečí.

Vyčistěte gril za dvě minutky

Grilování miluje každý, ale čištění grilu je za trest. Pokud chcete být co nejrychlejší a nejefektivnější, neobejdete se bez alobalu. Utrhněte pásek, ten zmačkejte do kuličky a touto kuličkou vydrhněte kritická místa na grilu. Půjde to skoro samo a nečekaně rychle.

Foto: Shutterstock

Nabruste dětem nůžky do školy

Stačí, že musíte stále kupovat pastelky, lepidla a barvy, nekupujte ještě nůžky. Jsou tupé? To se dá zachránit. Utrhněte kus alobalu, několikrát ho přehněte a začněte jej stříhat nůžkami. Přibližně dvacetkrát a po celé délce čepele. Během chvilky máte nabroušeno.

Vyžehlete rychleji

Když žehlíte, velká část tepla vycházejícího ze žehličky je pohlcena žehlícím prknem, takže oblečení není vyžehleno tak efektivně. Proto pod potah žehlící prkna položte hliníkovou fólii. Při žehlení už teplo nebude pohlcováno prknem, ale všechno se vrátí do oblečení, takže budete mít hotovo rychleji.

Zbavte se statické elektřiny

Dvě až tři kuličky zmuchlaného alobalu vhoďte do sušičky společně s mokrým prádlem. Odstraníte tak statickou elektřinu z vašeho prádla. Jak prosté.

Foto: Shutterstock, zdroj: southernliving.com, Balcony Garden

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments