Náhle končí oblíbená česká banka. Už nemůže dál. Zákazníky to opravdu nepotěší

Na bankovním trhu v České republice je opravdu hodně rušno. Zcela zjevně se uzavírá období, kdy zde po letech stagnace začalo působit velké množství hráčů v podobě menších bank, jež vznikly doslova na zelené louce. Ty celé odvětví do značné míry proměnily k lepšímu, protože neúčtovaly nesmyslné poplatky a snažily se zaujmout zajímavými úroky.

Situace na trhu se mění

Reagovat na ně nakonec musely i velké banky, a dnes jsou takovéto služby naprostým standardem, přičemž jednotlivé domy se o klienty přetahují, jak tomu má ve správném konkurenčním prostředí být.

Tento kruh se ale definitivně uzavírá, protože se stalo něco, co před deseti lety čekal jen málokdo. Malé a dravé banky nedokázaly vyrůst do dostatečné velikosti, a tak se stávají potravou pro ty větší. Už dříve skončila Zuno Banka, následně se dostal Wüstenrot pod křídla Monety a v loňském roce došlo k akvizici oblíbené Equa Banky ze strany Raiffeisenbanky.

A teď tu máme další velkou změnu v bankovním segmentu. Poněkud zvláštně se totiž rozhodla skončit jedna z těch nejmenších bank, a to Hello Bank. Ta jako celek nepřechází pod žádného většího konkurenta, ale na trhu jednoduše končí. Už dříve v tomto roce přestala poskytovat služby novým klientům a teď opouští i ty stávající.

Foto: Shutterstock

Jděte jinam

Lidé, kteří zde měli třeba jen běžný účet nebo spořicí účet, si musí najít jinou banku, protože jim budou jejich účty v Hello Bank uzavřeny. Nabídku dostali třeba od Komerční banky, ale nejde o nic závazného a navíc ani extra výhodného.

Jinak jsou na tom ale ti, kdo mají u Hello Bank půjčku, a takových klientů je opravdu hodně, protože právě na úvěry se tato instituce historicky specializovala. Tito klienti s největší pravděpodobností skončí u České spořitelny, která oznámila záměr úvěrové portfolio odkoupit. Teď to ještě musí schválit příslušné úřady.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
7 měsíců

Kdyby zkrachovaly všechny banky v zemi tak je mi to jedno banka která si neumí chránit své klienty před čímkoliv jsou u mě podvodníci a tady v zemi jsem nenašel banku která by byla opakem nebo oni nevím člověk se v mládí nadělal dluhů a když má účet u jakékoliv banky přijde na řadu exekutor který nechá na příkaz zmrazit konto a z čeho má člověk žít místo toho aby žil musí krást a pak se všichni divěj že jsou věznice přeplněné. Takže je mi úplně volný když nějaká banka tu skončí .

Josef
Josef
7 měsíců
Reply to  Tomáš

Zijes v rusku?

Fritz
Fritz
7 měsíců

Píšete že oblíbená,jako by ji každý znal,naopak,doposud jsme neměli o exostenco této banky ani tušení🤣