Dejte si banán na prázdný žaludek. Nebudete se stačit divit, co to s vámi udělá

Pokud vás neustále trápí kilogramy, které máte navíc, možná byste to mohli zkusit trochu jinak než dosud. Co kdybychom vám řekli, že nemusíte trávit hodiny v posilovně a stravovat se pouze zeleninou? V průběhu dne můžete jíst cokoliv, ale dopoledne si dopřejte banány a vypijte k tomu dostatek vody. Zdá se to tak jednoduché, až se tomu nechce věřit, že? Inu, tento postup slibuje nejen pokles váhy, ale i řadu dalších prospěšných účinků pro váš organismus.

Skvělé výsledky

Takzvanou ranní banánovou dietu proslavil Hitoshi Watanabe. On sám patřil mezi to velké množství lidí, kteří zkoušeli nejrůznější diety, ale žádná jim nepomohla. Když už nějaké to kilo shodil, velmi rychle ho zase nabral zpět. Chyběl mu zkrátka takový postup, díky kterému by trvale zhubnul a nestal se obětí jojo efektu. Spolu s manželkou, která pracuje jako lékárnice, tak vytvořil dietu postavenou na banánech. Sám díky ní shodil 17 kilogramů, které již nenabral.

Principem této metody je vypití sklenku vody a sníst banán v dopoledních hodinách. Klidně si jich můžete dát i více, ale důležité je, abyste nezatížili svůj žaludek příliš. Banány obsahují rezistentní škrob, který aktivně stimuluje proces hubnutí. Sklenka teplé vody po ránu zase nastartuje váš metabolismus. Nejprve si dejte vodu a po hodině sáhněte po banánu. Jakmile budete opět hladoví, dejte si další banán. Do oběda byste ale neměli jíst nic jiného.

Watanabe popsal ranní banánovou dietu ve své knize, kde upozorňuje také na konzumaci alkoholu a mléka, kterým byste se měli vyhýbat. Pozor byste si měli dát také na to, aby poslední jídlo, které za den sníte, bylo před osmou hodinou večerní. Po poledni se nicméně můžete stravovat tak, jak jste byli dosud zvyklí.

Foto: Shutterstock

Změny, které pocítíte

Kromě toho, že byste díky banánům měli zhubnout, dostaví se i další příznivé efekty.

  • Spousta energie – Banány jsou bohaté na draslík, vlákninu a další prospěšné látky, které dodávají organismu potřebnou energii.
  • Rychlejší metabolismus – Voda na lačný žaludek je skvělá k nastartování metabolismu a trávení.
  • Silnější imunita – Banány posílí také váš imunitní systém.
  • Větší soustředěnost – Banány obsahují tryptofán a draslík, které dodávají mozku potřebnou hladinu kyslíku. Díky tomu se budete lépe koncentrovat.

Foto: Shutterstock, zdroj: WebMD

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
2 let

ja jsem si ho dala a omdlela jsem,sice jsem byla tehotna,ale od te doby,na lacno nikdy

Iris
Iris
2 let

Někde je tady dřívější článek, kde se banán na lačno zásadně nedoporučuje – tak co takhle si to ujasnit, ta vaše doporučení 😛