Vědci objevili nápoj, který vyžene rakovinu z těla. A srazí cholesterol na počkání

Na rakovinu stále neexistuje stoprocentně spolehlivá léčba a některé její typy představují značnou hrozbu. Proto je dobré proti nádorovému bujení v těle postupovat ještě předtím, než udeří, a to preventivně. Ukazuje se, že v tomto ohledu mohou být nápomocné antioxidanty obsažené například v zeleném čaji. Obzvlášť jeden čaj, známý jako matcha, předvádí v tomto ohledu skutečně zajímavé výsledky.

Přírodní produkt s velkým účinkem

Matcha čaj je zelený čaj v prášku, který je velmi bohatý na antioxidanty, které mají skvělý vliv na tělo i mozek. Studie provedená vědci z University of Salford zjistila, že tento typ čaje je obzvlášť účinný v redukci množení rakovinotvorných buněk.

“Čaj matcha je přírodním produktem, který může být použit jako doplněk stravy s obrovským potenciálem pro řadu léčebných postupů,” uvedl profesor Michael Lisanti. “Molekulární mechanismus, který za tím vším stojí, je ale zatím neznámý.

Vědci testovali efekt čaje matcha na pacientkách s rakovinou prsu a výsledek byl velmi působivý. Pití tohoto čaje vedlo k tomu, že se rakovinové buňky v takové míře nemnožily a naopak umíraly. “Naše výsledky potvrzují hypotézu, že matcha má obrovský terapeutický potenciál, kdy může přeprogramovat nádorové buňky.

Foto: Shutterstock

Skvělý na imunitu i cholesterol

Předchozí výzkumy už potvrdily, že zelený čaj má obecný efekt v prodloužení života, protože podporuje imunitní systém. Kromě jiného také skvěle funguje při snižování cholesterolu.

Matcha čaj je jedinečným zdrojem katechinu, což je mocný antioxidant s celou řadou zdravotních výhod. Podle studie publikované v American Journal of Clinical Nutrition je tato látka extrémně účinná ve snižování špatného LDL cholesterolu.

Foto: Shutterstock, zdroje: American Journal of Clinical Nutrition, University of Salford

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments