Dejte si po ránu sklenici s citronem. S vaším tělem se začnou dít věci

Sklenice vlažné vody s citronem po ránu vám pomůže nastartovat metabolismus, zhubnout i rozhýbat imunitu. Můžete zhubnout naprosto snadným způsobem.

Obyčejná voda?

Voda s citronem pro náš organismus představuje důležitou devízu. Je přitom zcela jedno, zda si ji dopřejete hned po ránu ještě na lačný žaludek, nebo zda si ji necháte na pozdější dobu. Po ránu se doporučuje pít tento nápoj vlažný, aby jej nemuselo naše tělo ohřívat. Citrónová voda má úžasnou schopnost hydratace. Rozhodně ale nelze říci, že by byla obyčejná.

Vaše trávení vám poděkuje

Horká voda s citrónem po ránu? Skvělý tip. Není potřeba si dopřávat kávu pro to, abyste si v klidu v domácím prostředí zašli na velkou. Mírně projímavé vlastnosti této tekutiny jsou ideální pro vaše vyměšování. Pravidelnou stolicí se organismus očistí od toxinů a nastartuje se imunita. Tělo také má mnohem větší schopnost absorbovat živiny. Nadýmání se vám vyhne obloukem.

Pleťová maska, kterou si nemusíte nanášet

Ještě jeden účinek citrónu oceníte v každém věku. Citrón se totiž dokáže postavit čelem také oxidačnímu stresu. Umí předcházet známkám předčasného stárnutí, které s sebou nese například nepravidelná nebo nezdravá strava, nebo také kouření. Výskyt jemných vrásek se vám s tímto obyčejným nápojem podaří efektivně snížit. Pokožka bude hydratovaná zevnitř a bude vyživena díky vitamínům.

Foto: Shutterstock

Antioxidant, který všichni potřebujeme

Vitamín C obsažený v citrónu se považuje za jeden z nejsilnějších antioxidantů vůbec. Tato látka je zásadní pro naši imunitu. Dokáže vychytávat volné radikály a odvádět je z těla ven. Tím působí preventivně až proti stovce nemocí, které vznikají právě počátečním zánětem v těle. Citrón vám bude pravidelně upevňovat imunitu a starat se o to, abyste se cítili fit.

Pitný režim se vám vyplatí i z dalšího důvodu. Hlad je přeci převlečená žízeň, takže se směle můžete pustit do hubnutí s pomocí této obyčejné pochutiny. Před každým jídlem si dejte jednu nebo dvě sklenice vody s citrónem a začnou se dít věci. Pocit plného žaludku vám znemožní přejídání. Pektin navíc rozproudí metabolismus. Hubnutí prostě půjde snadněji.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments