Dejte si ráno sklenici skořicové vody a sledujte, co se bude dít s vaším tělem. Účinky se projeví záhy

Skořicová voda po ránu našemu tělu prospěje. Podpoříte svůj správný pitný režim a rozběhnete metabolismus na plné obrátky. To však ani z daleka není všechno. Podívejte se, jaké účinky v sobě skrývá skořicová voda.

Nádherná vůně skořice připomíná vzpomínky na zimní sníh i vánoční období. Jiní ji mají spojenou hlavně s jablečným štrúdlem, anebo s krupicí posypanou skořicí. Umí tělo prohřát a posiluje imunitu. Místo skořicové vody si můžete připravit skořicový čaj. K dochucení jídel nebo čaje a vody můžete využít kromě kůry dokonce i skořicové listy.

Účinky skořice při diabetu a trávicích potížích

Skořice snižuje hladinu krevního cukru v krvi. Cukrovkářům proto prospěje vypít sklenici skořicové vody nebo hrnek skořicového čaje nalačno a také po jídle. Žaludek se uklidní, trávicí systém rozběhne a jídlo bude stravitelnější. Skořice snižuje nadýmání a tvorbu plynů, pomáhá při nevolnosti a průjmech.

Účinky skořice při běžných nemocech

Skořice zabere i na rýmu a nachlazení, snižuje horečku, uleví od kašle i rýmy a sníží zánět. Při bolesti v krku, angíně nebo při zánětu zubu stačí vykloktat skořicovým roztokem a ozdravíte krk, dásně i ústní dutinu. V čínské medicíně, stejně jako v našem lidovém učitelství se využívá k léčbě jako přírodní antibiotikum. Vnitřně nás zahřeje a dá se využít jako prevence proti nachlazení a infekcím.

Do vody ve džbánku přidejte tyčinku skořice a nechte přes noc uležet v lednici. / Foto: Shutterstock

Skořice podpoří hubnutí

Pokud se chcete shodit pár kilogramů, skořice je velký pomocník. Vypijte 2 šálky nebo sklenky denně, nejlépe ráno a odpoledne. Krevní cukr skořice udrží v normálu a zmizí i chutě na sladké. Má detoxikační účinky, dodá energii a posiluje imunitu.

Jak poznat pravou skořici

V supermarketu je většinou nepravá skořice ze skořicovníku čínského. Je levnější a její chuť je trochu štiplavá a kořenitá. Za pravou skořici se vyplatí si připlatit. Pochází z ostrova Srí Lanka a vyniká jemnou a sladkou chutí. Pravá cejlonská skořice má tvar světle hnědé ruličky a je křehká. Vnitřek je plný jako u doutníku.

Skořicová voda

Do vody ve džbánku přidejte tyčinku skořice a nechte přes noc uležet v lednici. Pijte jí 2 až 3 šálky denně a maximálně 4 za den. Skořici se vyhněte v těhotenství, při onemocnění ledvin či jater, žaludečních vředech a onemocněních srdce.

Foto: Shutterstock, zdroj: Wellandgood

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2 let

Tu skořici můžu použít několikrát?