Děsivá rána pro Česko. Blíží se drsná věc, na Ukrajinu prý ihned zapomeneme

V Evropě a Českou republiku nevyjímaje by to brzy nemuselo dopadnout vůbec dobře. Takové přesvědčení panuje v Rusku, kde hledají slabiny starého kontinentu a nebojí se na ně upozornit. V jejich důsledku by se prý Evropa měla přestat zajímat o Ukrajinu a nechat ji napospas. Pravdou ale je, že jejich předpovědi nemusí vyjít, jak už se několikrát ukázalo.

Budou tu potíže

Nebyl to nikdo jiný než ruská média, která celý podzim kreslila velmi děsivé vize o tom, jak bude probíhat zimní období v zemích Evropské unie. Objevovala se nepříjemně působící videa hlásající nedostatek plynu a obyvatele třesoucí se zimou. Nic z toho však nenastalo, jedinou nepříjemností byly výrazně zvýšené účty za energie, ale i to se nějak podařilo překlenout.

A tak nezbývalo než přijít s něčím dalším. Když už to s tou zimou nevyšlo, nezbývá než na ni navázat a z nevýhody udělat pozitivum, tedy pro Evropu obráceně. Sice si užila mírné počasí v zimě, avšak to se prý vymstí v létě, kdy bude čelit rekordním nedostatku srážek a tím pádem i suchu.

Měli bychom se prý připravit na hrozivé sucho, které nás donutí zapomenout na Ukrajinu. Pravdou je, že i tady se vychází z určitých všeobecných obav, vždyť vědci před suchem varují už mnoho let a poslední roky byly v létě opravdu nepříjemně teplé. Tentokrát to má být ještě horší, ale je otázkou, zda tomu věřit.

Foto: Shutterstock

Opatření proti plýtvání

Opět jsou v nepříjemném světle vykreslována opatření, která v důsledku sucha dopadnou na občany. Ve Francii už se například chystá opatření, které má zavést nové tarify na vodu. Když se na to ale podíváme blíže, zase tak drakonické to není. Jde jen o to, že určité množství vody na domácnost bude možné čerpat za snížený tarif a veškerá další voda už poteče za zvýšenou cenu.

Dále je pak zmiňována Velká Británie, kde se prý schyluje k zákazu instalace takových zařízení, které přebytečně plýtvají s vodou. V příštích letech zde má dojít k takovým opatřením, aby se celková spotřeba voda snížila o dvacet procent. To také nezní nikterak nesmyslně.

Pravdou tedy zřejmě bude, že se s určitým suchem pravděpodobně potýkat budeme a nemusí to být vůbec příjemné. Postupně se na něj ale připravujeme a děláme kroky k omezení plýtvání vodou. Dost možná to dopadne tak jako s tou zimou.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslava Šupíková
Miroslava Šupíková
6 měsíců

Sucho, nic není.. Hlavně, že všichni staví bazény a od rána do večera jedou sekačky. Brouci, včelky a motýli nemají šanci. Ti, kteří přežili sekačky, se utopí v bazénech. Je to humus.

AliExpress
AliExpress
6 měsíců

Ale přesto všechno, kde se hrabe ruská propaganda na tu západní, která předpovídala rozvrat ruské ekonomiky, a přitom na základě posledních údajů vykáže Ruská federace v tomto roce růst HDP na úrovni 2,5%.