Divoký exekutor vyběhl s nebohou ženou. Sebral jí úplně vše, i na co neměl nárok. V Česku se to může stát každému

Jak známo, exekuce jsou v České republice velkým problémem. Jeden čas jejich počet dosahoval k jednomu milionu a situace se navzdory nejrůznějším snahám příliš nelepší.

Důležité prostředky

Alespoň se trochu kultivovala pravidla, v jakých musí exekutoři působit. To vedlo k tomu, že Češi hned nepadají do neřešitelné spirály. Ovšem zase tolik pravomocí se těmto osobám, které jsou sice soukromníky, ale jednají z úřední moci, nesebralo.

Jak mocní jsou, dokládá případ Ivany z Ústecka, na který upozornil server TN.cz. Ta v současné době, stejně jako všichni ostatní, čelí velké drahotě všeho, od energií po potraviny, a tak čekala jako na smilování na pětitisícový příspěvek od státu na každé dítě.

Celkem má tři děti, a tak už počítala s 15 tisíci korunami. Ty jí také přišly, avšak dorazily na účet, nad kterým má moc exekutor, protože paní Ivana má z minulosti nějaké ty nesplacené půjčky. Každý měsíc jsou jí tedy strhávány peníze.

Foto: Shutterstock

Na peníze nesměl sáhnout

Ovšem na tento jednorázový příspěvek se to vztahovat nemělo a žena ho měla správně obdržet v celé výši, aniž by jí na něj exekutor sáhl. To se však nestalo a peníze byly zablokovány a následně převedeny.

Paní Ivana je zoufalá, protože z těchto peněz chtěla uhradit výbavu dětí do školy a do školky. Teď musí podnikat složité úřední úkony, aby jí byly peníze vráceny. To by měl exekutor udělat, ovšem zdá se, že se chová jako utržený ze řetězu. Peníze tak stále vráceny nebyly.

V podobných případech je optimální nenechat si příspěvek posílat na účet, ale nechat si ho vyplatit prostřednictvím poštovní poukázky.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Přemysl Trna
Přemysl Trna
8 měsíců

Exekutor je v tomto případě jednoznačně zloděj.Postavit před soud, odebrat mu možnost takhle pracovat.Sebrat všechen majetek.Zavřit za zneužití pravomoci veřejného činitele na 20 let.