Opravdu důkladně čistí pračku jen málokdo. Musíte k tomu použít speciální věc, jen tak vám vydrží desítky let

Pračka se postupem času zanáší. Zvlášť když perete často a máte děti. Proto je nutné o ni pečovat. V opačném případě se v ní usazují různé nečistoty a vodní kámen. Nemusíte hned do drogerie, k tomu, abyste ji vyčistili, vám bude stačit drátěnka a jedlá soda.

Drátěnka a jedlá soda

Nečeká vás zdlouhavé drhnutí vnitřku pračky drátěnkou. Naopak, drátěnka bude společně s jedlou sodou pracovat sama. Stačí ji dát společně se 2 lžícemi jedlé sody přímo do bubnu pračky, a spustit jakýkoliv prací program. Po 15 minutách program zastavte a drátěnku vyjměte, pak pračku znovu pusťte a nechte ho doběhnout bez drátěnky. Drátěnka v kombinaci s jedlou sodou dokáže skutečně zázraky.

Jaké jsou další možnosti, jak vyčistit pračku?

Existuje ještě celá řada domácích prostředků, které vám s vyčištěním pračky pomohou. Řadí se k nim jedlá soda (bez drátěnky), ocet nebo třeba kyselina citrónová. Nejoblíbenějším způsobem je čištění pračky pomocí octa. Do bubnu nalijete 5 hrnků octa, půl hrnku můžete nalít i do dávkovače na prací prášek.

Zapnete program s co nejvyšší teplotou a pračku zapnete. Po doběhnutí programu byste měli poznat rozdíl. Pro zvýšení efektu můžete do dávkovače na prášek přidat místo octa i jedlou sodu.

Foto: Shutterstock

Po doprání nechte pračku otevřenou

Když se o pračku budete starat průběžně bude to mnohem lepší než ji pak složitě čistit. Po doprání ji nechte pokaždé dokonale uschnout – nechte otevřená dvířka, aby se v ní nevytvářely plísně. Můžete nechat otevřené i přihrádky na prací prášek. Po každém praní zkontrolujte, zda se vám nedostaly kousky vlasů nebo cokoliv zapomenutého z kapes pod gumové těsnění. Zásobník na prací prášek a aviváž čas od času vyčistěte, a utřete dosucha. Čím častěji budete provádět základní údržbu, tím lépe bude pračka fungovat – a navíc zcela bez zápachu.

Foto: Depositphotos

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments