Dlaždičky v koupelně budou zářit novotou. Smíchejte 4 ingredience a získáte fenomenální čistič

Dlaždičky v koupelně se snažíme pravidelně udržovat pomocí běžných čisticích prostředků. Přesto se stane, že se na nich vytvoří odolná nečistota, se kterou si neumíme poradit. Tento domácí čistič vám pomůže.

Úklid, který nikoho nebaví

Když se budete ptát lidí okolo sebe na to, jaké domácí práce jej baví nejméně, většina z nich prozradí, že údržba koupelny. Je to velmi nevděčná záležitost. Zatímco večer se vám podaří očistit všechny povrchy a se svým výkonem jste více méně spokojeni, po ranní hygieně je opět nepořádek a nečistoty se objevují na dlaždičkách i na podlaze.

Je více než vhodné, abyste si našli nový způsob, jak si práci ulehčit. Například novým čističem, který zkrátí čas potřebný k péči o dlaždice.

Přípravek na dlaždice i sanitu

Když si namícháte domácí úklidový prostředek, bude vás práce bavit mnohem více. Ušetřili jste za chemikálie, šetříte životní prostředí, a navíc se váš úklid velmi zrychlí. Co vlastně budete potřebovat?

Čisticí prostředek si vytvořte smícháním půlky lžíce bílého octa, půlky lžíce citronové šťávy, půlky lžíce jedlé sody a 3 litrů vody. Všechny ingredience promíchejte.

Foto: Shutterstock

Použijte rozprašovač

Než se dáte do úklidu, nejprve postříkejte povrchy připravenou směsí. Do nádoby s rozprašovačem nalijte tento čistič a postříkejte všechny povrchy. Nyní jej nechejte dvacet minut působit. Složky se postarají o nabourání struktury nečistot, ty pak bude mnohem snadnější odstranit. Dlaždičky i sanitu následně očistěte běžným způsobem.

Přírodní desinfekce

Stejný roztok se vám bude hodit prakticky v celém bytě, a to jako přírodní desinfekce. Přidávání octa do vody jako úklidového prostředku se osvědčuje v mnoha domácnostech, kde pravidelně udržují pořádek. Desinfikovat můžete snadno i podlahy, zrcadla, nebo také prostor oken.

Pro čištění povrchů použijte účinný čistič, který si vytvoříte doma.

Foto: Shutterstock, zdroj: Thespruce

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments