Do Česka navezli prudce závadné ovoce. Prodává se ve velkém. Nesmíte ho ale sníst, jinak to pořádně odnesete

Dnes už je naprosto jasné, že kvalita do České republiky dovážených potravin není vůbec vysoká. Ba právě naopak, ukazuje se, že se všude jinde prodává mnohem lepší zboží a k nám se dostane pouze to nejhorší. Výrobci a obchodníci totiž zjistili, že tuzemským zákazníkům to zase tak moc nevadí. Respektive asi vadí, ale zboží stejně kupují dále, a to navíc ještě za přemrštěné ceny.

Tak to je síla

Panuje přitom přesvědčení, že největší problémy jsou s masem a čerstvými výrobky. Hodně se ale zapomíná na kvalitu ovoce a zeleniny, která je v Česku podobně mizerná jako v případě všech dalších kategorií zboží. A málokoho by napadlo, že to může mít ještě větší následky.

Zcela běžně se do Česka dostává ovoce a zelenina obsahující nadlimitní množství regulovaných látek. Podle tuzemských zemědělců je to proto, že obchodní řetězce nekupují od nich kvalitní tuzemské zboží, ale raději ho dovezou o pár haléřů levně z druhého konce zeměkoule. Tam si ovšem důraz na cenu často vybírá svou daň. Dané zboží nemusí být takové, za jaké ho dodavatelé deklarují.

Velký průšvih teď hasí obchodní řetězec Tesco, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla doslova otřesné ovoce. Šlo o sušené meruňky, které se prodávaly pod privátní značkou tohoto obchodu. “U všech kontrolovaných balení byl na plodech patrný výskyt drobných bílých živých škůdců. Potravina zapáchala po kažení,” uvedla SZPI ve svém hlášení.

Snadno to zkonzumujete

To je opravdu hodně špatné, jelikož problém se netýkal několika málo balení, ale všech. Muselo tedy jít o systematickou vadu. Je možné, že se tady někdo pokusil prodat výrazně starší ovoce, než za jaké ho vydával.

Asi není třeba dodávat, že něco takového je zcela nepřípustné konzumovat. Tyto meruňky mají datum spotřeby do května tohoto roku, a tak je klidně možné, že je máte ještě doma. Snadno si lze přitom představit situaci, jak si je někdo otevře večer v přítmí k televizi coby zdravé mlsání. A samozřejmě si nevšimne typického povlaku na nich.

Čtěte také: Velký řetězec z Polska otevřel v Česku obrovský obchod. Češi slaví, ceny jsou tu poloviční

Raději si tedy zkontrolujte sáčky se sušeným ovocem, které máte doma. Je to výrobek Tesco Apricots – Meruňky, číslo šarže L231232V082, který se prodává v sáčku o váze 200 gramů. A rada na závěr zní, abyste si odteď raději pečlivě kontrolovali, co konzumujete.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 měsíc

Jestli je to tak. Dát pořádnou pokutu v řádech desítek ,raději stovek milionů a možná bude klid 😃

Hastepkl
Hastepkl
1 měsíc

Cojka ta v tom jede s nima, jen tytyty aby se neřeklo.

Hastepkl
Hastepkl
1 měsíc

Češi to přece chtěj ne? Dle naší vlastizrádné ukrajinské vlády, na druhou stranu co tě nezabije, kolikrát je plíseň i zdravá 😁😆 třeba plesnivý sýr atp

Petr
Petr
1 měsíc

MNĚ Zajímá CO DĚLAJÍ NAŠE KONTROLNÍ ORGÁNY!!!

Krčková Libuše
Krčková Libuše
1 měsíc

Odporný, co si všechno necháme líbit.My…Untermenschen.

Arbitr
Arbitr
1 měsíc

Pokud tam vegetuje něco živého, je to zaručeně “BIO”, bez jedů proti škúdcům !

Milada Beránková
1 měsíc

Ty vaše hysterické výbuchy typu “koupili jste tento toaletní hajzlpapír ? okamžitě ho vyhoďte nebo to odnesete ” jsou otravné a hloupé.Naši zemědělci neumí vypěstovat ani slušné brambory takže se nedivím že obchodníci nakupují ji nde.Problém u sușených meruněk je ve skladování a ne pěstování a meruňky dovážet musíme protože jich máme malo.Někdo už by vám měl za ty kecy o otráveném mase a podobných atentátech napálit pořádnou pokutu abyste zbytečně nestresovali lidi.

Bob
Bob
1 měsíc

Nasi zemedelci umi vypestovat velmi dobre brambory, mame je unas za humny, a merunky se nepestuji jako driv, protoze o ne neni zajem a take je nema kdo sklizet, protoze uz se mladi setri na koukani do mobilu, nez aby sli na brigadu. Ono u nas by bylo vse, ale je mala podpora od politiku, a proto se vse vozi z venku, ono je to jednoduzsi.

Hastepkl
Hastepkl
1 měsíc
Reply to  Bob

Poblitici hlavně podporují sebe a vlastní kapsu, děsí obyvatelé hlavně vymyslenimy teroristy z Kolumbije 😋☺️

Eva
Eva
1 měsíc
Reply to  Bob

👍👍👍🙋‍♀️