Do Česka přišla nová televize pro všechny zdarma. Prima a Nova mohou ihned skončit, proti tomuhle nemají šanci

Mohlo by se zdát, že klasické televizní stanice už to mají spočítané. Plejáda nejrůznějších streamovacích služeb je pro ně skutečně těžkou konkurencí, ale pokud se podíváte na finanční výsledky Novy nebo Primy, potom zjistíte, že se jim daří snad nejlépe v historii a že stále dokáží růst.

Konečně noví hráči

Ukazuje se, že lineární televizní programy jen tak neskončí, jelikož je po nich velká poptávka. Dokonce to zachází tak daleko, že giganty provozující právě známé služby, které si můžete předplácet, jdou právě zpět do tohoto segmentu a budují běžné stanice, které jsou zdarma dostupné pro všechny. Právě jako Nova, Prima nebo Česká televize.

První vlaštovkou na českém trhu už byl před časem Paramount Network, který vysílá pořady ze svého archivu, ale svou činnost příliš nepropaguje, a tak o něm mnoho lidí stále neví, respektive ho nemá naladěný.

Něco podobného se ale nejspíše nebude opakovat v případě úplné novinky, která byla právě oznámena. Na český trh televizních stanic totiž vstupuje Warner TV. Tedy jeden z největších světových hráčů, který zde dlouhodobě provozuje například HBO. To je ovšem k mání pouze za poplatek přes kabel, případně jako streamovací služba.

Foto: Shutterstock

Skutečně těžká váha

Ovšem Warner TV bude běžnou stanicí, kterou si bude moci naladit opravdu každý. Je přitom pravděpodobné, že to tato společnost pojme ve velkém stylu a bude se snažit v České republice ukrojit maximální kus koláče.

K tomu má přitom skutečně silné nástroje. Málokterý filmový a seriálový archiv je totiž tak široký jako ten, kterým disponuje Warner TV. V televizi se tak budou moci objevit dosud placené seriály jako třeba Hra o trůny, Rod Draka, Boj o moc a další, případně skutečně vysokorozpočtové filmy, jako je například loňský hit Barbie. Je tu i významný historický archiv, který obsahuje třeba kousky jako seriál Přátelé nebo Teorie velkého třesku. Jen si představte tuto kombinaci dohromady a jistě uznáte, že tady se děje něco skutečně velkého.

Čtěte také: Tak to prasklo. Co se v České televizi dělo celé roky. Nový ředitel promluvil o praktikách moderátorů

Warner TV již obdržela licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, což znamená, že by měla provoz zahájit již brzy. Nemusí přitom nic moc složitě připravovat. Stačí do vysílání pustit již existující programy a o zábavu bude postaráno.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments