Do hotelu si vždy musíte vzít kolíček na prádlo. Zachránilo už to spoustu lidí

Kolíčky na prádlo většinou nechybí v žádné domácnosti. I když je už díky sušičkám často nepotřebujeme. Přesto bychom nad nimi neměli lámat hůl, protože se pořád můžou hodit. A to k účelům, které by vás možná ani nenapadly.

Ochrání zubní kartáček i spaní

Chystáte se na dovolenou a nejste si jisti, že budete ubytováni v podmínkách, kde by se dalo jíst z podlahy? Obzvláště v rozvojových zemích je třeba počítat s tím, že jejich hygienické standardy jsou jinde, než jsme zvyklí v Evropě.

Obyčejný kolíček ochrání váš zubní kartáček v bezprostředním styku s možná ne úplně čistým okolím. Prostě ho pod štětinatou částí sevřete kolíkem, jehož druhý konec poslouží jako stojánek.

Kolíčky vám pomohou i při případném nedoléhání hotelových závěsů. Když je sepnete k sobě, zajistíte si tmavý pokoj na klidný spánek.

Kuchyňští pomocníci

Určitě už se vám také stalo, že při míchání polévek nebo omáček vám vařečka sjela a skončila na dně hrnce. A vy jste ji pak museli z horké tekutiny pracně dolovat. Tomu může být konec.

Opět stačí používané náčiní sevřít svisle kolíčkem, jehož delší stranu opřete zvenčí o hrnec. Tato podpěra vařečku udrží na svém místě a zabrání jí sklouzávat.

Pokud přichytíte kolíček jen k pokličce, vznikne mezi poklicí a hrncem mezera, která umožní přebytečné páře z hrnce unikat. Aniž byste se museli bát vzkypění obsahu a jeho následnému přelití se na sporák.

Všechny otevřené plastové pytlíky s oplatky, cereáliemi nebo sáčky s mraženou zeleninou, které nespotřebujete, srolujte a zajistěte kolíčkem. Nedostane se k nim vzduch, moli ani se nebudou rozsypávat.

Potřebujete vykonat práci, u které máte obavu, že se ušpiníte a nemůžete najít zástěru? Jednoduše si kolíčky k oblečení připněte utěrku. Nemusíte se pak obávat, že vám tato dočasná zástěra spadne.

Foto: Shutterstock

Zajistí šňůry i účtenky

Šnůry, které nepotřebujete, smotejte a zajistěte kolíčky proti rozmotávání. Můžete si na ně fixou napsat, k čemu mají sloužit, abyste je v případě potřeby lépe identifikovali.

Kolíčky vám pomohou udržet pohromadě vaše účtenky i poznámky. Všechny dokumenty, které potřebujete mít pohromadě, aby se vám nepoztrácely.

Poslouží i jako záložka do knih, která nikdy nevypadne.

Ochrání vaše prsty

Potřebujete si doma pověsit obrázek nebo poličku? Zatlouct hřebík se ale bojíte, abyste se kladívkem nebouchli do prstu. Jednoduchá pomoc. Hřebík sevřete do kolíku, který budou vaše prsty v bezpečí držet na opačné straně.

Pomohou vám také zapálit svíčku ve skle, která už je částečně vyhořelá a vy se bojíte, že si spálíte prsty. Zápalku uchyťte do kolíčku a máte vyhráno.

Foto: Shutterstock 

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments