Do hrnce s vroucí vodou vložte alobal. Fígl z východního Německa vás ohromí

Alobal v domácnosti najde své uplatnění v daleko více disciplínách, než je jen zabalení svačiny. Alobalem vyčistíte kdejakou špínu, naostříte nůžky, urychlíte žehlení, odeženete nevítané hosty ze zahrady, je to zkrátka zázrak. Takže jdeme na to.

Co je vlastně alobal?

Alobal je z 98,5% hliník s přídavkem železa a křemíku, aby bylo dosaženo pevnosti a odolnosti. Roztavená slitina se válcuje natenko mezi velkými, vodou chlazenými chladícími válci. Jedna strana se leskne z toho důvodu, že přichází do kontaktu s leštěnými ocelovými válečky.

Příbory jako nové

Pokud vás trápí zašlé příbory, opovažte se je vyhodit a běžet si pro nové. Kdepak. Vsaďte na alobal. Do hrnce nalijte vodu, přidejte půl lžičky jedlé sody a půl lžíce cukru. Důkladně promíchejte. Jakmile voda začne vařit, vhoďte do ní čtyři alobalové kuličky. Utržené kusy alobalu prostě zmuchlejte do kuličky a ty vhoďte do hrnce. Teď přichází řada na příbory. Ponořte je do kastrolu a nechte je tam 10 minut. Poté vyndejte, umyjte klasickým přípravkem na nádobí a kochejte se tím leskem, tou nádherou. Stejným způsobem můžete vyčistit i stříbrné šperky.

Rychlejší žehlení

Když vložíte vrstvu alobalu pod potah žehlícího prkna, vyžehlíte rychleji. Alobal totiž velmi účinně odráží teplo, takže prádlo se prohřeje a vyrovná za kratší dobu.

Foto: Shutterstock

Naostřené nůžky

Když se nůžky vašich dětí stávají tupými, nemusíte hned letět do papírnictví pro nové. Utrhněte kus alobalu, několikrát jej přeložte tak, aby vám vznikl delší pruh alespoň ve třech vrstvách a pusťte se do stříhání. Stříhejte po celém ostří nůžek z obou stran. Po chvíli budete mít nůžky ostré jako břitvu.

Alobal místo strašáka

Pokud vám ptáci zobou úrodu, nastříhejte alobal na kousky a zavěste jej na větve stromů. Při větru se alobal hýbe, přičemž neustále odráží světlo, což ptáky děsí.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments