Do koupelny si dejte prázdnou sklenici. Češi to začali dělat. Tento trik zachránil už tisíce domácností

Opravdu je skvělé, jaké nečekané triky se dají použít v domácnosti. Jedním z nejnovějších trendů je využití prázdné sklenice k naředění šamponu. Mnoho lidí si již tento trik oblíbilo, protože zachraňuje mnoho peněz a zároveň šetří životní prostředí.

Proč naředit šampon?

Důvodem pro naředění šamponu je, že většina z nás používá příliš mnoho šamponu. Tento přebytek způsobuje nadměrnou produkci mastnoty vlasů, protože šampon odstraňuje přirozený olej z pokožky hlavy. To může vést k tomu, že budeme muset vlasy mýt častěji, a to zase vede k dalšímu plýtvání šamponem.

Výhody

První a největší výhodou je, že naředění šamponu šetří peníze. Protože budete potřebovat méně šamponu, jedna lahvička vám vydrží mnohem déle. Navíc pomáhá šetřit životní prostředí, protože nebudete muset kupovat tolik plastových lahviček s šamponem. Další výhodou je, že naředěný šampon může být jemnější pro vaše vlasy, protože neobsahuje tolik chemických látek.

Foto: Shutterstock

Jak na to?

Postup není nijak složitý. Vezměte si prázdnou sklenici a nalijte do ní šampon. Poté ji naplňte vodou tak, aby se poměr šamponu a vody pohyboval zhruba v poměru 1:3 nebo 1:4 (tj. na každý díl šamponu připadají tři až čtyři díly vody). Sklenici dobře protřepejte, aby se šampon a voda dokonale promíchaly.

Nyní již můžete nanést naředěný šampon na vlasy a vmasírovat do vlasů a pokožky hlavy. Nezapomeňte důkladně vypláchnout.

Je toto řešení pro všechny?

 Je důležité si uvědomit, že naředění šamponu není vhodné pro všechny typy vlasů. Pokud máte velmi silné a husté vlasy, může být nutné použít větší množství šamponu. Na druhé straně, pokud máte velmi jemné vlasy, může naředěný šampon být pro vás příliš silný. V takovém případě byste měli zvážit použití šamponu určeného pro jemné vlasy.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments