Do saponátu je třeba přidat jedlou sodu. Pokud tak nečiníte, úklid šidíte

Jedlá soda se používá v mnoha domácnostech. Při přípravě jídla, problémech s pálením žáhy, ale především u úklidu může být skvělým pomocníkem. S pomocí jedlé sody můžete mnoho čisticích prostředků bez problémů nahradit.

Jak si vytvořit originální čistící prostředek?

Díky čtyřem surovinám to bude hračka. Budete potřebovat jedlou sodu, ocet, prostředek na mytí nádobí a vodu. Stačí smíchat jedlou sodu s prostředkem na nádobí v poměru, aby vám vznikla hustá pasta. Pak směs nařeďte vodou a přidejte několik lžic octa. Důkladně promíchejte, měl by se vám povést tekutý přípravek bez hrudek. V takové konzistenci, kterou můžete přelít do rozprašovače a používat. Zcela jednoduše ho aplikujete na místo, které potřebujete vyčistit a po několika minutách působení opláchnete čistou vodou.

Díky jedlé sodě se zbavíte i plísní

Velkou službu vám jedlá soda prokáže i v likvidaci plísní. Stačí ji smíchat v poměru 1:1 s vodou a vytvořit z ní hustou pastu. Tu pak nanesete na místa, kde se vyskytuje plíseň, a po půl hodině setřete. Další možností, jak s plísní bojovat, je vzít si na pomoc ocet. Dáte ho v neředěném stavu do rozprašovače, nastříkáte na místa s plísní a necháte hodinu působit. Po hodině místo potřete mýdlovou vodou a nechte ho vyschnout.

Foto: Shutterstock

Další využití jedlé sody

Jedlá soda má schopnost vázat pachy, pokud ji dáte na talířek do lednice, a budete po pár dnech měnit, zabrání to nepříjemnému aroma z některých potravin. Díky této schopnosti dokáže zápachu zbavit vaše ruce, pokud jste pracovali například s rybami. Pasta z jedlé sody odstraní i zápach koberců nebo pelíšků pro mazlíčky, a zbavíte se díky ní i nežádoucích skvrn. Jednoduše necháte několik hodin působit a vysajete. Její využití je poměrně široké a doma by ji měl mít každý. Nezbytným pomocníkem je ve chvíli, kdy máte doma děti nebo zvířata.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments