Dokonale lesklý a čistý sporák zajistí jedna věc, kterou by nikdo nečekal

Vosk na auta není až tak drahý, a přesto dokáže zázraky i v domácnosti. Dá se využít dokonce i na kuchyňský sporák, nejen na automobil. Jak na to?

Vyzkoušejte vosk na auta na sporák

Vosk na auta je vyvinutý tak, aby se na něj nechytali žádné nečistoty, a aby se karoserie krásně leskla. Čištění auta je pak mnohem jednodušší, nic se na něj nelepí a jde to prakticky samo. Proč to tedy nevyzkoušet i na sporák? Udělejte to úplně stejně! Předtím sporák ale důkladně vyčistěte.  Připravte si vosk na auta a potřete jím celý sporák. Vosk naneste přesně podle návodu. Nečistoty se na něm pak nebudou tak snadno usazovat. Plnit svou funkci bude asi dva týdny, pak můžete vosk nanést znovu. Čištění bude mnohem jednodušší.

Dá se použít i na kuchyňský dřez

Kromě čištění sporáku se vosk hodí i na další povrchy. Úplně stejným způsobem se dá totiž využít i v koupelně v umyvadle nebo v klasickém kuchyňském dřezu. Opravdu to funguje. Díky vosku odstraníte snadno i šmouhy z lednice a dalších spotřebičů.

Foto: Shutterstock

Vosk na auta mějte vždy při ruce

Patří nejen do auta, ale i do vaší kuchyně, kde byste ho měli mít mezi ostatními přípravky. Co se týká auta, pomůže zakrýt drobné nedostatky, ale to samé umí i v domácnosti. Při jeho použití například na vodovodní baterie zabráníte snadno usazeninám z vody. Vosk vyplní škrábance a rýhy nejen na karoserii, ale i na spotřebičích. Tato univerzální pomoc se může hodit. Můžete mít dokonale hladkou kuchyňskou linku, na kterou se hned nepřilepí kdejaká mastnota.

Další využití vosku

Zamlžují se vám v koupelně zrcátka? Naneste na ně malé množství autovosku, nechte zaschnout a vyleštěte. Bude o dost lepší. U sprchových dveří zase může zabránit tvorbě plísní. Pak ho využijete i při otevírání a zavírání posuvných dveří, které se zadrhávají – po nanesení vosku to dělat nebudou. Vosk do auta se zkrátka vždycky hodí.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments