Dokonalý způsob, jak se po celé léto ubránit otravnému hmyzu. Zbavíte se ho stoprocentně

Jedním z nejoblíbenějších českých sportů je chataření a chalupaření. Po chladné zimě a jaru nás ale velmi často čeká nepříjemné překvapení v podobě nezvaných hostů. Chcete-li se jich zbavit, nemusíte používat drahé chemické prostředky, ale můžete sáhnout po osvědčených radách, které jsme si pro vás připravili.

Zeleň do domu

Jste odpůrcem květin v domácnosti, protože se bojíte, že se v hlíně vylíhnou další druhy hmyzu? Nebojte se a pořiďte si vonné byliny. Bazalka, tymián, levandule, eukalyptus nebo petúnie zejména létající hmyz odpuzuje. Umístění na oknech vám pomůže množství hmyzu eliminovat. Výsledek závisí především na množství rostlin v domácnosti. Pro větší účinek se raději spolehněte na esenciální oleje.

Otravní komáři

Možná se jich snažíte zbavit každoročně a vaše snaha opakovaně selhává. Skvělou zbraní, která navíc vaše obydlí provoní, jsou esenciální oleje. Můžete si je namíchat podle sebe nebo si koupit hotovou směs. Skvěle se hodí kombinace pelargonie a gerania, účinného spojence najdete i v levanduli. Vůně dokáže komáry odradit až na 4 hodiny. Chcete-li účinek prodloužit, použijte zvlhčovač vzduchu s funkcí aromalampy. Pár kapek ve vodě zvlhčí suchý vzduch, místnost provoní a prodlouží repelentní účinek. Vytvořit si můžete i domácí repelent. Do lahvičky s vodou přidejte několik kapek a uzavřete pumpičku s rozprašovačem. Před pobytem v přírodě vždy protřepejte a postříkejte své oblečení i nezakryté části těla.

Vysušte je

Jedním z přírodních prostředků, který funguje jako univerzální přípravek proti obtížnému hmyzu, je jedlá soda. Její funkce spočívá ve vysušení hmyzu. Nasypete-li ji na místa, po kterých se nejčastěji pohybují, bude jejich cesta po něm osudná. Jakmile hmyz sodu pozře, velmi rychle ho vnitřně vysuší.

Foto: Freepik.com

Zbavte se švábů

Šváb patří ke skupině, kterou snad každý z nás v bytě či domě nerad vidí. Mohou znečistit potraviny, po kterých se pohybují. Málokdo ví, že proti nim existuje velmi účinná zbraň. Stačí zelená salátová okurka. Nakrájené plátky umístěte na místa, kde se vyskytuje další jídlo, které by je mohlo lákat. Pach okurky šváby odradí a pomůže se vám jich zbavit.

Hmyzí past

Nezabírá-li ani jedna z těchto metod, vyrobte si pastičku. Využijte PET láhev, kterou rozříznete na dvě poloviny, do spodní části nalijte mýdlovou vodu. Otočte vrchní část hrdlem dolů a zasuňte ji do spodní části. Mýdlová voda hmyz naláká, ale otočené hrdlo mu znemožní dostat se ven.

Foto: Adobe Stock, zdroj: Marie France

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments