Bradavice, černé tečky a skvrny stáří okamžitě zmizí. Zkuste úžasnou domácí a přírodní kúru

Když člověku zrovna nic vážného není, obvykle má tendenci zaobírat se vlastně docela zbytečnými maličkostmi. Jde pochopitelně o nejrůznější drobné nedokonalosti na tváři, které však dokáží potrápit a snížit sebevědomí, jakkoliv je vaše okolí vnímá jistě o dost smířlivěji než vy sami.

Mnozí to řeší dlouhodobým líčením, ale to ve skutečnosti pro váš obličej nepředstavuje nic moc dobrého, ba právě naopak. Navíc, v případě stařeckých skvrn, bradavic nebo černých teček je potřeba make-upu použít velké množství. Existuje přitom mnohem lepší řešení, které je přírodního rázu a můžete ho praktikovat doma.

V první řadě je ale potřeba si uvědomit, že kvalitu vaší pleti ovlivňuje celá řada různých faktorů. Některé nemůžete ovlivnit, zejména pak dědičnost a věk. Jiné ovšem docela dobře ovlivnit lze. To mluvíme hlavně o životním stylu, pohybu a stravě. Tady je tedy třeba začít a k tomu si navíc můžete vzít na pomoc věci, které vám jednoznačně prospějí.

Fíkové mléko

Je až překvapivé, jak skvěle proti bradavicím funguje fíkové mléko, respektive enzymy v něm obsažené. Vezměte fíkový list, rozřízněte ho a zachyťte šťávu, která z něj vyteče. Tu potom aplikujte na místo, které se vám nezamlouvá. Optimální je to praktikovat dvakrát denně, a to ráno a večer.

Zázvor

Zázvor představuje vynikající zdroj přírodních antioxidantů, který je sám o sobě velkým bojovníkem proti stárnutí. Má řadu nejrůznějších výhod a kladů, ale kromě toho dokáže velmi dobře působit na stařecké skvrny. Vezměte si čerstvý zázvor, nakrájejte ho a skvrny jím potírejte, ideálně několikrát denně. Už za pár týdnů by měly být o poznání světlejší.

Foto: Shutterstock

Pampeliška

Ano, co jedni považují za plevel, který roste prakticky všude, vy můžete využít ve svůj prospěch, a to zejména vůči bradavicím. Ale nejen na ně se hodí. Dokáže si dobře poradit také s dalšími problémy kůže. A jak na to? Vezměte stonek pampelišky, rozřízněte ho a postižené místo potírejte šťávou, která z něj vytéká. Dělejte to dvakrát denně a brzy byste měli vidět výsledek.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments