Domácí prostředky, které vám rychle uleví od hemoroidů

V oblasti konečníku je umístěna spleteň drobných cév a žilek. Jakmile dojde k jejich rozšíření, vzniká onemocnění zvané jako hemoroidy. Taková situace nastává v případě, že máte sedavé zaměstnání, nedodržujete zdravý životní styl nebo máte jen takové problémy dědičně v rodině. Bolest a tlak v této části konečníku obvykle značí, že vás trápí právě hemoroidy.

Kdy kontaktovat odborníka?

Jedná se o poměrně choulostivý problém, se kterým se jen někdo odváží jít k lékaři. Předně je třeba zmínit, že neléčené hemoroidy mohou vést k mnohem vážnějším obtížím, a proto nikdy neváhejte kontaktovat odborníka. Ten situaci jistě posoudí bez ostychu a vám se uleví. Pokud však přeci jen chcete nejprve vyzkoušet domácí metody, nabízíme vám několik účinných postupů.

Léčivé koupele

Na bolesti v oblasti konečníku vám pomohou především léčivé koupele, do kterých přidáte přírodní oleje. Rozmarýnový, jalovcový nebo levandulový olej při pravidelném užívání posilují cévní stěny, což vede k úlevě od problémů. Oleje můžete aplikovat přímo na kůži, nejen do koupele, a to například večer před spaním, kdy působí jako uklidňující mast.

Foto: Shutterstock

Změňte na okamžik polohu

Pacienti trpí především tím, že se v oblasti konečníku hromadí příliš krve, tak pak nesprávně proudí a způsobuje bolesti. Vhodnou rychlou pomocí může být položení na záda, zvednutí nohou do vzduchu a vyčkání v takové pozici alespoň několik sekund, ale klidně minut. Krev se z nohou a konečníku dostane do zbytku těla a začne lépe proudit. Tuto polohu můžete praktikovat i preventivně. Pokud máte sedavé zaměstnání, zkuste se alespoň občasně projít, aby se krev rozproudila.

Změna návyků

Dbejte na správný a vyvážený jídelníček, který vám nebude způsobovat zácpu a další obtíže. Na toaletě vyměňte toaletní papír za bidet. Hemoroidy zbytečně nedrážděte a jen je jemně opláchněte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mayo Clinic

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments