Domácí roztok do myčky prodlouží životnost o dlouhé roky. Navíc ušetří tisíce korun každý rok

Domácí spotřebiče nám život bezesporu nesmírně ulehčují, nicméně aby nám dobře sloužily, je třeba provádět jejich pravidelnou údržbu, na kterou spousta lidí zapomíná. Schválně, kdy naposledy jste čistili v myčce filtr? O tryskách raději pomlčíme úplně. Přečtěte si, co všechno při čištění myčky neopomenout a jak si vyrobit ty nejúčinnější a nejlevnější čisticí prostředky.

Co vše čistit

Jednou týdně spusťte na myčce samočisticí program. Filtr je vhodné čistit jednou za 2-3 týdny. Vyndejte jej z myčky a omyjte pod teplou tekoucí vodou. Při výraznějším znečištění použijte saponát na nádobí, můžete také jemně vydrhnout kartáčkem. Jednou za pár měsíců vytáhněte ramena a vyčistěte jim trysky. Podle potřeby pak proplachujte košík na příbory a otírejte těsnění myčky. V něm se často usazují nečistoty, a myčka pak špatně těsní.

Ocet – univerzální čisticí prostředek

Ocet, stejně jako drahé čisticí přípravky, odstraní vodní kámen, zápach a usazeniny. Pokud tedy chcete myčku důkladně vyčistit, jednoduše místo čističe myčky do zásobníku nalijte ocet. Pro ještě lepší efekt vylijte přibližně dva šálky octa na dno myčky. Spusťte na myčce buď čisticí program, nebo ten nejdelší a nejteplejší.

Pro ještě lepší výsledek a svěžest můžete nakombinovat ocet s jedlou sodou. Po proběhnutí cyklu s octem ještě nasypte na dno prázdné myčky šálek jedlé sody a spusťte krátký program s vysokou teplotou.

Foto: Shutterstock

Kyselina citronová

Kyselina citronová skvěle čistí, hlavně při vyšší teplotách. Nachystejte si jí 150–200 g. Nasypte na dno myčky a zapněte čisticí program. Po skončení cyklu nechte myčku 30 minut odpočívat, následně ještě spusťte běžný mycí program.

Použití běžně dostupných levných přípravků sníží výdaje domácnosti, navíc zaručí stejný výsledek. Hlavně nezapomínejte o svou myčku pečovat, odvděčí se vám dlouhou životností a také čistým a lesklým nádobím.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments