Domácí směs proti komárům. Potřete jí parapety a už nikdy nepřiletí

Máte doma komáry a nevíte, jak se jich zbavit? Pak to chce zabezpečit okna účinným repelentem, díky kterému nevítané návštěvníky odradíte.

Stojatá voda je přitahuje

Rádi létají především do obydlí, které mají ve svém okolí stojatou vodu. V létě větráme, každou chvíli máme otevřená okna nebo dveře, a je nutné likvidovat celou armád hmyzu. Pokud tedy nemáme všude sítě. Ale i tak si pokaždé najdou nějakou kličku, jak se k nám dostat. Naštěstí si můžeme vyrobit domácí repelent, díky kterému už nám nebudou před spaním bzučet u ucha.

Které vůně komárům vadí?

Komáři nemají rádi aromatické odpuzovače hmyzu. V repelentech a odpuzovačích hmyzu se často vyskytují bylinky, například eukalyptus, bazalka, nebo levandule. Vadí jim i máta peprná nebo citronová tráva. Velmi účinné jsou esenciální oleje z těchto rostlin, nebo výtažky, které v různých formách naneseme na parapety.

Vyrobte si domácí repelent

Není složité si vytvořit svůj domácí odpuzovač hmyzu. Připravte si sklenici převařené vody, sklenici octa a 15 kapek esenciálního oleje. Vybírat můžete z řady druhů, které hmyzu vadí – volba je na vás, je potřeba, aby přípravek odpuzoval komáry, ale vám voněl. Směs nalijte do rozprašovače a pak umytá okna a parapety postříkejte.

Foto: Shutterstock

Pomůže i kafr

Velmi účinný je i kafrový esenciální olej do alkoholu ve spreji. Vezmete si 20 ml kafrového alkoholu a macerujete bobkový list a 3 hřebíčky nejméně několik dní. Pak použijete stejným způsobem, a nastříkáte okna a parapety rozprašovačem.

Citronela

Výrazné účinky má i citronela. Svíčky s vůní citronely a oleje do aromalampy seženete snadno, a báječně se hodí k posezení na terase, když potřebujete odpudit komáry a užít si příjemný večer. Můžete ji využívat i doma, aromalampa s vůní citronely vydává příjemnou vůni a komárům se k vám už vůbec chtít nebude.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments