Donutilo vás podzimní počasí přestat běhat? Udržujte se fit z pohodlí domova

Nemusíte utrácet za návštěvy posilovny, osobního trenéra, a dokonce vás  ani nebudeme nutit v deštivém počasí ven! Vše, co budete potřebovat, abyste se i během podzimu a zimy udrželi ve formě, je karimatka, relaxační hudba, motivační hudba a pár triků, o které se s vámi podělíme.

Vytvořte si vhodné podmínky

Jestliže není vaším cílem nabrat do Vánoc nebo příštího roku hromadu svalové hmoty a toužíte jen získat sexy postavu, není potřeba utrácet za různá závaží a pomůcky. Dokonale vám poslouží vaše tělo.

Najděte ve svém domě místo s dostatečným prostorem, kde se nebudete muset omezovat. Na zem položte karimatku, zapněte radio nebo oblíbený playlist a pusťte se do práce. Nezapomeňte také na pitný režim a přiměřenou pokojovou teplotu.

Domácí cviky

Na začátku se vždy protáhněte, abyste předešli případnému natažení svalu a jiným nepříjemnostem.

Dřepy

Roztáhněte nohy na šířku ramen, narovnejte záda a ruce můžete zvednout před sebe. Poté si pomalu sedejte dolů. Myslete stále na rovná záda, nezapomeňte nechat paty na zemi a dosedat, co nejhlouběji.

Výpady

Zaujměte polohu vojáka v pozoru. Poté jednou nohou vykročte vpřed a pomalu dosedejte. Dejte pozor, aby koleno vykročené nohy nepřesahovalo přes špičku.

Zakopávání

Opřete se dlaněmi o zem a stejně tak koleny. Poté jednu nohu pomalu zdvihněte do vzduchu, jako byste kopali směrem vzad. Koleno nepokládejte až na zem, ale skončete vždy kousek nad zemí, a poté opět zvedejte.

Zkuste vydržet alespoň minutu

Lehněte si na břicho, nohy sevřete k sobě a rukama si podepřete hlavu zespodu. Poté zvedněte hlavu s dlaněmi, konce nohou a trupem držte na karimatce. Počítejte v duchu třicet sekund nebo minutu, a poté se uvolněte. Nezapomínejte také správně dýchat.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments