Dopřejte si očistu jater, tělo ji potřebuje. Existují potraviny, které to zvládnou za týden

Chcete se cítit méně unaveni a mít hezčí pleť? Pak omezte cukr, alkohol, bílé pečivo, sůl a tučná jídla. Stačí to? Jen pro začátek. Poté se pusťte do účinné detoxikace jater. Potraviny bohaté na antioxidanty vám pomohou.

Proč detoxikovat organizmus

Cítíte se dlouhodobě unaveni a bez nálady? Na vině mohou být toxiny, které se v těle hromadí. S těmi se potkáváme v potravinách, v ovzduší i v některé kosmetice. Tělo je pak vystaveno boji s volnými radikály. Pokud boj s nimi nevyhraje začne se projevovat oslabená imunita, stárnutí organizmu a ostatní závažná onemocnění.

Klíčová je detoxikace jater

Na usazování toxinů jsou nejcitlivější játra, dobrou zprávou je, že mají játra vysokou schopnost regenerace. Pokud se na detoxikaci jater zaměříte a budete úspěšní, čeká vás více energie, kvalitnější spánek, snížení hladiny cholesterolu, pravidelné zažívání a budete pociťovat i méně bolestí kloubů.

Potraviny vhodné pro detoxikaci jater

V průběhu jednoho až dvou týdnů zařaďte do jídelníčku více potravin, které dokáží játra zbavit toxinů. Vybírejte antioxidanty (ovoce a zeleninu).

Červená řepa

Nejlepší účinek na očistu organizmu má červená řepa syrová. Je však hůře stravitelná, proto se doporučuje smíchat ji s jiným ovocem a zeleninou a připravit si smoothie. Blahodárný účinek na játra má šťáva z červené řepy, nařeďte si ji více vodou.

Smoothie v množství alespoň 200 ml pijte třikrát denně po dobu jednoho týdne. Připravíte jej rozmixováním 2 ks červené řepy, 2 jablek a 2 mrkví. Přidat můžete i další zeleninu a zalijte 0,5 l vody. Pro zvýšení účinku můžete přidat kousek nastrouhaného čerstvého zázvoru a kurkumu.

Červená řepa zabrání hromadění škodlivých látek v játrech, zároveň uleví ledvinám. Podpoří správnou funkci imunitního systému. Je účinným diuretikem, odvede z těla přebytečnou vodu. S vodou budou odcházet i škodlivé toxiny.

Ostropestřec mariánský regeneruje játra

Z bylin je pro regeneraci jater nejvhodnější ostropestřec mariánský. Je silným antioxidantem a regeneruje jaterní buňky.

Nejlepší účinky má drcený plod ostropestřce. Dopřejte si jej 4× denně v množství 3 g. Můžete jej nahradit i čajem.  

Po detoxikační kůře budete mít mnohem více energie a zlepší se i kvalita pleti a vlasů.

Foto: Freepik

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments