Dornova metoda aneb účinná pomoc od bolesti

Slyšeli jste již někdy o Dornově metodě? Možná se o tomto termínu prostřednictvím dnešního článku dozvídáte úplně poprvé. Přitom může tato terapie přinést velmi dobré výsledky v boji s bolestí.

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda představuje druh jemné manuální terapie. Během ní se obratle a klouby dostanou přesně na milimetr do správné polohy, přičemž nedojde k poškození měkké tkáně v jejich okolí. Možná bychom mohli Dornovu metodu nazvat jistým druhem masáže, při kterém terapeut používá velmi jemné tlaky palce či celé ruky, jde o přirozený a volný pohyb, který nepřekročí práh bolesti. Nutno dodat, že se nejedná o trhané pohyby, takže je metoda naprosto bezpečná a bezbolestná.

Aktivní pohyb pacienta

Při provádění Dornovy metody pracuje jak samotný terapeut, tak i pacient, který je ošetřován. Ten se zapojuje aktivním pohybem vlastního těla, přičemž terapeut palci či dlaní vytváří pohyb v protisměru. S pomocí vytvoření jemného protitlaku na daný obratel dojde k usednutí kloubu na jeho místo, poté terapeut dané místo jemně hladí za pomoci obou rukou a to až ke konci končetin či kostrče – tím zajistí volný pohyb uvolněné energie.

Pro koho je Dornova metoda vhodná?

Dornovu metodu lze doporučit každému, kdo je alespoň částečně mobilní a může tak vynaložit aktivní pohyb. Vsadit na ni může ten, koho trápí bolesti kyčlí, bolesti zad, kolen, kdo má tenisové lokty nebo kdo trpí skoliózou.

Dále může tato metoda pomoci při rozdílné délce dolních končetin, používá se při potížích s čelistmi a pomoci může i při bolestech hlavy, krátkozrakosti, křečových žílách, střevních či žaludečních potížích nebo při vysokém krevním tlaku.

Kombinace s masáží

Dornova metoda se mnohdy kombinuje s Breussovou masáží, která se provádí jako první. Díky této masáži se pacient uklidní, zmírní se jeho psychické napětí a dojde k uvolnění ztuhlého zádového svalstva. Breussova masáž je velmi příjemná a pacienty je hodnocena velice kladně.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

15
Komentujte

avatar
7 Komentářová vlákna
8 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
15 Autoři komentářů
Jindřiška KučerováMartinakasinMilanLaďka Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Jindřiška Kučerová
Host
Jindřiška Kučerová

Neplatí ji pojišťovna to je škoda