Doslova okamžitá likvidace myší. Čapněte kýbl a za noc bude hlodavci doslova přetékat

Myši jsou nepříjemnými hosty v domácnosti. Kromě toho, že mohou být nositeli nemocí, poškozují potraviny, nábytek a elektrické zařízení. Někdy může být problém s myšmi tak závažný, že je třeba přijmout okamžité kroky k jejich likvidaci. Jedním z nejúčinnějších způsobů je použití kýblu.

Klasické pastičky nejsou humánní

Většina z nás se snaží zvířata zacházet humánně, i když se jedná o nepříjemné až škodlivé druhy. Myši, které se mohou stát nezvanými hosty v našich domech a bytech, jsou jedním z těchto druhů. Bohužel, tradiční pastičky na myši mohou být pro ně velmi bolestivé a brutální.

Naštěstí existuje mnoho humánních způsobů, jak se zbavit myší. Jedním z nich je internetový trik, který se zaměřuje na chytání živých myší a jejich následné vypouštění do přírody.

Trik s kyblíkem

Postup je velmi jednoduchý. Potřebujete nádobu s vysokým okrajem, například starý hrnec nebo kbelík, do kterého se myš nemůže dostat. Vrchní okraj nádoby vyvrtejte dvě díry na protilehlých stranách. Vezměte karton a vystřihněte z něj kolo o menším průměru, než má vaše nádoba. Na karton připevněte klacík nebo dřevěnou tyčku a tu potom upevněte do připravených otvorů.

Doprostřed kartonu položte návnadu, například tvrdý chléb, sýr nebo slaninu. Postavte past tak, aby se k ní myš mohla dostat, a pak už jen čekejte. Pokud myš ucítí návnadu, doběhne si pro ni a past se pro ni uzavře.

Poté, co myš chytíte, ji dejte co nejdříve na svobodu. Vypusťte ji na nějakém klidném místě daleko od vašeho domova. Tímto způsobem se můžete zbavit myší bez zbytečného zranění nebo utrpení.

Foto: Shutterstock

Myš odvezte dostatečně daleko

Pokud se rozhodnete myš vypustit do volné přírody, pamatujte na to, že nemůžete být jistí, že se nevrátí zpět. Když si chtějí myši najít nový domov, vyhledají si ho, ale pokud se jim bude stýskat po tom starém, vrátí se. Proto je lepší zavřít myš do uzavřené bedny, ze které se nemůže dostat, a převézt ji někam daleko od vašeho domova.

Je také důležité pamatovat na to, že myši se velmi rychle množí. Proto je lepší vypustit myš v místě, kde není žádné lidské sídlo a nemůže nikomu způsobit potíže. Paměťová kapacita myší je úžasná a dokáží si pamatovat cestu zpět i po velmi dlouhé době.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments