Konec dovolených v Itálii. Země chystá na české turisty velká omezení

Itálie je země turismu zaslíbená a miluji ji také Češi, kteří tam hojně vyrážejí na letní i zimní radovánky, a to ve stále větší míře. Tomu by ale mohl být již brzy konec. Ne snad, že by země turismus zakázala zcela, ale některé regiony se rozhodly klást mu do cesty nemalé překážky, jež mohou vést k tomu, že ti méně majetní turisté se sem zkrátka už nepodívají.

Tohle se nedá vydržet

Jedním z posledních příkladů je autonomní region Jižní Tyrolsko, kde se mimochodem mluví také německy. Ten je mezi Čechy mimořádně oblíbený. Místní přírodní krásy však každoročně přijíždějí obdivovat miliony dalších turistů a oblast tak začíná praskat ve švech.

Turismus přináší nejen peníze, ale také nemalé problémy. Například nebývalé zatížení infrastruktury, která na náhlé nápory jednoduše není stavěná. Množství cizinců, kteří se mnohdy chovají divoce, začíná vadit také místním. A tak přicházejí na řadu restrikce.

V prvním plánu se teď rozhodlo, že v regionu už nesmí vzniknout žádné nové ubytovací zařízení. Tedy s jedinou výjimkou, a tou je, že nahradí nějaké už stávající. V oblasti by přitom klidně mohly vyrůst desítky dalších hotelů, které by se uživily.

Foto: Shutterstock

Hodně to podraží

To se ale nestane, a tak dojde k jedinému. Nebude dostatek ubytovacích kapacit, a ty tak významně zdraží. Pro méně movité turisty se tak Jižní Tyrolsko stane nepřístupné. To je ostatně i cílem, z loňských 34 milionů turistů by oblast ráda něco ubrala.

Nepříjemnou novinkou je také nutnost dělat si rezervace na některá význačná místa, kde se to turisty jen hemží. Půjde například o oblíbené jezero Braires. V důsledku toho by mělo být zajištěno, že lidé, kteří se k jezeru dostanou, budou mít zajištěn přístup k vodě a počet návštěvníků během dne se sníží.

Jde přitom už o trend, kterým se exponovaná místa snaží bránit tomu, aby je turismus definitivně zničil. Začínají se objevovat také otázky, zda je skutečně nutné tolik cestovat po světě a zda je to vůbec udržitelné.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Standa
Standa
1 rok

Zrušte schengenskou dohodu když státy schengenu začnou porušovat tuto dohodu o volným pohybu osob a zboží a až budou knucet že nemají turisty tak to bude jejich problém

Josef
Josef
1 rok
Reply to  Standa

Nevytvareni novych kapacit je porusovani dohody? To mas z ruska?

Last edited 1 rok by Josef