Dramatické zlepšení funkce jater. Už po této krátké době bez alkoholu se začnou v těle dít velké věci

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Mnohdy se ale chováme tak, jako bychom si to vůbec neuvědomovali. Kdo totiž konzumuje alkohol ve velkém, játrům velmi škodí. Ve skutečnosti se na jejich funkci podepisuje už poměrně malé množství, obzvlášť když do toho ještě berete různé léky, případně žijete nezdravým životním stylem.

Zkuste však alkohol vynechat a sledujte změny, které se objeví v několika týdnech.

První týden

Už po týdnu bez alkoholu si budete připadat jako znovuzrození. Únava, kterou jste považovali za standardní, najednou zmizí a vy budete plni energie. Alkohol totiž narušuje spánek, zejména potom jeho REM fázi.

Všichni dobře ví, že alkohol dehydratuje. V průběhu jeho konzumace ztratíte čtyřikrát více tekutin, než přijmete. Po večírku vás tak může bolet hlava, protože orgány včetně mozku nejsou správně hydratované. Už po týdnu bez alkoholu by se vám měla zlepšit nálada a koncentrace, protože mozek bude lépe fungovat.

Druhý týden

Dva týdny bez alkoholu dost možná zjistíte, že už vás netrápí otravný reflux, kdy žaludeční kyselina proniká zpět do krku. Rovněž střeva budou fungovat lépe a přestanete tak mít problémy s vyprazdňováním.

Alkohol je zrádný také v tom, že obsahuje mnoho kalorií, které přijímáte, aniž byste si to uvědomovali. Jeden půllitr piva má přibližně 200 kalorií. K popíjení navíc patří i nezdravá strava. Pokud tak alkohol eliminujete, brzy zjistíte, že hubnete, aniž byste se o to nějak zvlášť snažili.

Foto: Shutterstock

Třetí týden

Pakliže vám byl diagnostikován vysoký krevní tlak, který sice nebolí, ale ve skutečnosti je velmi závažný, měli byste omezit alkohol. Pokud s ním zcela přestanete, tlak by měl klesnout už po třech týdnech. Zároveň také snížíte riziko cukrovky druhého typu.

Čtvrtý týden

Pokud si odpustíte alkohol alespoň na měsíc, můžete se těšit na dramatické zlepšení funkce vašich jater. Ty hrají v těle klíčovou roli a mají na starost více než 500 různých procesů. Bez alkoholu bude vaše tělo lépe zpracovávat živiny, minerály a vitaminy. Zároveň se lépe a rychleji zbaví toxinů.

Zároveň se můžete těšit na to, že po čtyřech týdnech se vám výrazně zlepší pleť. To je dáno jak lepší hydratací, tak schopností jater z těla efektivněji odvádět škodlivé látky.

Foto: Shutterstock, zdroj: The Sun

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments