Drsná opatření v Evropě. Vodu na příděl budou mít zřejmě i Češi

Různé evropské země už se naplno připravují na situaci, kdy budou muset začít naostro šetřit s plynem, protože ho jednoduše nebude dostatek. Například v Německu už v některých bytových družstvech pouští vodu pouze v určité hodiny, aby nebylo nutné ji neustále nahřívat. Stejně tak v místních bazénech se bude voda ohřívat na méně stupňů. Opatření se chystají i z hlediska vytápění objektů.

Situace si omezení vynutí

Plyn je pro Evropu, a pochopitelně i Českou republiku, naprosto nepostradatelný. Teď však poprvé vážně hrozí, že ho nebude dostatek. Respektive, s touto variantou se už počítá jako s nejpravděpodobnější. Je přitom docela jedno, zda Evropa plyn odebírat přestane, nebo dodavatel jeho přísun přeruší. Výsledek bude stejný a vynutí si značné úspory.

Portál Business Insider přišel s informací, že jedním z pravděpodobných opatření, bude teplá voda takříkajíc na příděl. Zatím není jasné, jak to bude realizováno, ale je docela dobře možné, že teplou vodu už nebudete moci v průběhu dne používat neomezeně tak, jak jste byli zvyklí.

Foto: Shutterstock

Něco se chystá

Oficiálně pochopitelně nebylo dosud nic takového potvrzeno. Odpovědní lidé se v těchto situacích obvykle řídí heslem, že taková drakonická opatření se oznamují až těsně předtím, co jsou zaváděna, aby se lidé dopředu příliš nestrachovali. Je ale dobré vědět, že se o nich za zavřenými dveřmi uvažuje.

Co už prostory zavřených místností opustilo, to je potřeba snížit teplotu ve veřejných a komerčních budovách, kde se dosud topilo přibližně na dvacet stupňů a nově by to mělo být maximálně 19 stupňů. Není přitom vyloučeno, že tepelný komfort budou muset snížit také české domácnosti. Ty jsou přitom zvyklé topit na hodně vysoké teploty, a může to tak pro ně být skutečně nepříjemné.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
11 dní

A teď tu o Karkulce 😂 úplně vidím Innogy, ČEZ a spol., jak si ukrajuji ze svého, když nebudou mít takové odběry 😂 nebo jim stát dá z našeho ještě nějaké dotace, když budou mít nedostatek? 🤔

Tomas
Tomas
13 dní

Bandy šašků nic víc pak bude i na příděl záchod 😂🤢

Michal
Michal
13 dní

…. pamatuji si, když svrhli v, Rumunsku Ceauseca, tak v, našich novinách se psalo, že rumunský domácnosti můžou svítit je 40 watovou žárovkou. Říkal jsem si :”chudáci, tak to ten náš socik byl ještě dobrej, no a….. máme to tady. Není socik, kde každej měl všeho do syta, myslím energie, vodu, bydlení, jídlo, máme tu kapitalismus, kde nám přívrženci západu vtloukali do hlav, jak nám div nebudou lítat pečený holuby do huby. Tak z toho nic není….., teda pardon je. Ti holuby jsou- přemnožení a města nemaj peníze na jejich zredukovaní, ale do huby nelítaj a s prominutím vosrávaj a… Číst vice »

Velanova Květoslava
Velanova Květoslava
11 dní
Reply to  Michal

Tak to tu nebylo ani za komunismu. Chtělo by to okamžitě vyměnit vládu. Ale kde ji vzít, aby nejprve myslela a starala se o své lidi a potom rozdávala?

Lada
Lada
13 dní

Když na příděl plyn tak i platba na příděl,tedy kolik mužů tolik zaplatím

Velanova Květoslava
Velanova Květoslava
11 dní
Reply to  Lada

To je dobrý nápad.