Drsné kontroly České televize na neplatiče. Připravte se, poplatky se budou tvrdě vymáhat

Před několika dny jsme se dozvěděli nepříjemnou zprávu o tom, že koncesionářské poplatky za Českou televizi a Český rozhlas se významným způsobem navýší. Celkem bude nutné platit 215 korun měsíčně, což už je více než za kteroukoliv streamovací službu, jež nabízí nepoměrně více obsahu, a navíc kvalitnějšího.

Proč platit?

Řada Čechů si proto říká, proč by měla poplatky zejména za Českou televizi platit, když jí přeci nesleduje. Tento trend se přitom neustále prohlubuje spolu s tím, kolik se všude možně nabízí obsahu, ať už bezplatného nebo placeného. Lidé si jednoduše vybírají to, co chtějí sledovat, ať už jsou to třeba podcasty na Youtube nebo zábavní pořady na Netflixu. Proč by ale měli platit za Českou televizi, která jim nic nepřináší?

Objevují se už i názory v tom smyslu, že jednoduše platit přestanou, a to navzdory tomu, že se chystá zpřísněné vymezení toho, kdo za ČT platit musí. Nově to budou úplně všichni, kdo vlastní mobilní telefon, nikoliv jen televizní přijímač jako dosud. Všechna tato rozhodnutí ovšem jdou zcela proti společenským trendům a skoro to vypadá, jako by si je Česká televize vymáhala na sílu. A to navzdory tomu, že už teď hospodaří s mimořádně vysokým rozpočtem, který se po zavedení změn má ještě o dvě miliardy korun navýšit.

Nově už se nebude možné tak jednoduše z placení koncesionářských poplatků vymanit. Dosud totiž stačilo uvést, že nevlastníte televizi. Teď byste museli deklarovat, že nevlastníte ani mobil, což je nepravděpodobné a navíc se to dá jednoduše zkontrolovat.

Foto: Shutterstock

Půjdou po vás

A Česká televize jde proti těm, kdo neplatí, velmi tvrdě. Na internetu už se objevila svědectví lidí, na které byla po pouhém opomenutí uhrazení poplatku vyhlášena exekuce, aniž by je předtím třeba telefonicky někdo kontaktoval.

Rozhodně tomu není tak, že by byl tento poplatek povinný pouze na oko. Česká televize si je dobře vědoma toho, že jakmile by se její případná benevolence rozkřikla, okamžitě by přestaly platit stovky tisíc, možná i miliony domácností. Musí tedy postupovat velmi tvrdě, a také tak činí.

Foto: Česká televize

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
8 měsíců

Nemám televizi ani takový mobil, abych na něm mohl sledovat televizi a přesto musím platit koncesionářské poplatky, protože z totalitního nařízení MUSÍM. Platím je totiž jménem mojí maminky, která je už od r. 2010 po smrti. A nelze to legálně odhlásit!

Ruzena
Ruzena
8 měsíců
Reply to  Zvoník

Dala jsem úmrtí list a vše zrušili

Zvoník
Zvoník
7 měsíců
Reply to  Ruzena

Vy asi nežijete v Praze, že?

Fery
Fery
4 měsíců
Reply to  Zvoník

U7 7h usury