Utřete jakýkoliv povrch beze šmouh. Když mi to tchyně ukázala, nevěřila jsem tomu. Funguje to ale dokonale

Úklid domácnosti je nikdy nekončící disciplína. Hlavně ten povrchový, který vykonáváme téměř každodenně. Myjeme podlahy, pracovní desky, dvířka kuchyňských linek, zrcadla…

I když vypadají bez poskvrnky, stačí, když na ně zasvítí sluneční paprsky. A najednou se objeví spousta šmouh, které zkazí dojem i naši náladu. A linka, i když je čistá, působí najednou nevzhledně.

Příčina není jen jedna

Co je příčinou těchto matných pruhů? Je jich více. Svou zásluhu na nich může mít příliš tvrdá kohoutková voda, která má vyšší koncentraci rozpuštěných minerálů.

Vinu mají také mýdlové mycí prostředky a systém našeho leštění povrchů. Krouživé pohyby prostě nejsou to pravé ořechové.

Tvrdou vodu nahraďte destilovanou

Pokud víte, že máte tvrdou vodu, zvažte, jestli by se vám nevyplatilo mýt skla a ostatní povrchy vodou destilovanou. Není drahá a může vám ušetřit spoustu času a zbytečné práce s leštěním. A čas se počítá.

Místo saponátů použijte ocet

Namísto různých saponátů zkuste omývat postižená místa pouze vodou s octem. Je levný, přírodní a bezpečný.

Jestli se nechcete vzdát čističů na bázi mýdel, používejte je velmi umírněně. Opravdu postačí pár kapek. Umí vytvořit bohatou voňavou pěnu, která v nás vyvolává pocit dokonalé budoucí čistoty. Právě ony jsou ale často příčinou šmouhatých a těžko vyleštitelných povrchů.

Foto: Shutterstock

Zapomeňte na papírové utěrky

Myjete-li skla, ať už zrcadla nebo okna, zapomeňte také na papírové utěrky. Místo nich použijte raději noviny, ale jen ty obyčejné černobílé, bez lesku a barevných obrázků. Vhodné jsou i hadříky z mikrovlákna nebo stěrky.

Papírové utěrky rády zanechávají spoustu vláken, rychle vlhnou a šmouhy po površích spíše roznáší.

Na vině mohou být i krouživé pohyby

Bohužel ale často, i když použijete destilovanou vodu, octový roztok a ty správné materiály, mohou vaše povrchy hyzdit nevzhledné pruhy. A to kvůli leštění všemi směry.

Osvojte si leštění povrchů pouze 2 způsoby. A to buď zleva doprava nebo shora dolů, klidně i naopak. Uvidíte, že vaše snaha bude nakonec korunována úspěchem. A ani přímé sluneční paprsky už neodhalí na vašem nábytku, podlahách či sklech ani jednu otravnou šmouhu.

Foto: Shutterstock, zdroje: Good Housekeeping, Martha Stewart

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments