Důchodkyně našla doma starou vázu. Už jí chtěla vyhodit, ale znalec užasl. Obrovskou cennost můžete mít doma i vy

Když starší generace uklízí, může se občas stát, že najdou nějaký starý předmět, který už se jim nehodí a chtějí ho vyhodit. V každém případě se může stát, že předmět, který byste nejspíš vyhodili, může být cenným sběratelským kouskem.

Vzácná čínská váza

Dnes už si možná mnozí z nás naivně myslí, že všechny skvosty světa byly objeveny a rozhodně se nenacházejí v našich domovech. Nicméně jedna důchodkyně nás však nedávno překvapila. Po mnoha letech na půdě svého domu objevila neuvěřitelný poklad: vzácnou čínskou vázu z 18. století.

Poklad z půdy

Paní se rozhodla prodat některé své starožitnosti, které již několik desítek let ležely bez využití na půdě. Mezi nimi byla i váza, kterou si kdysi koupila jen jako dekoraci a vlastně ji už chtěla vyhodit. Avšak během procesu ocenění se ukázalo, že váza je mnohem vzácnější, než se původně zdálo.

Byla to Harry Garner Reticulated Vase, pojmenovaná po sběrateli, jenž ji vlastnil až do 50. let 20. století. Váza byla vyrobena v 18. století a patřila čínskému císaři Qianlongovi. Tento kousek umění, který ležel 60 let na půdě, se ukázal být skutečným pokladem a jeho hodnota se pohybuje v milionech.

Foto: Shutterstock

Nemáte na půdě poklad?

Důchodkyně byla naprosto šokovaná, když se dozvěděla o skutečné hodnotě této vázy. Byla to vzácná příležitost získat obrovskou sumu peněz, ale také se musela rozhodnout, co dál s tímto skvostem udělat.

Závěr je jasný: kdo ví, co všechno se skrývá na našich půdách a v domech. Možná máme doma podobné skvosty, aniž bychom o tom věděli. Proto se vyplatí být ostražitý a občas si prohlédnout, co se skrývá v našich domovech. Můžeme mít doma neuvěřitelnou cennost, kterou bychom mohli prodávat za miliony. V takovém případě je na místě poradit se se znalcem, abyste se nezbavili věci v řádu miliónů.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments