Dvě běžné bylinky, které rychle sníží vysoký krevní tlak. Fungují spolehlivě

Vysoký krevní tlak sice mnoho lidí sám o sobě netrápí, ovšem je zcela nezpochybnitelným předstupněm mnohem závažnějších problémů, mezi které patří srdeční choroby nebo mozková mrtvice. Proto byste měli mít krevní tlak pod kontrolou. K tomu vám mohou pomoci dvě skvělé bylinky.

Faktem je, že k vysokému krevnímu tlaku přispívá především nesprávný životní styl. Málo pohybu a strava příliš bohatá na sodík, to je velmi špatná kombinace. Tělo pak zadržuje vodu, která pak vytváří tlak na stěny cév a tepen. Naštěstí existují i potraviny, které v tomto ohledu pomáhají.

Bazalka obsahuje eugenol

Bazalka je nejen oblíbenou přísadou v kuchyni, která dodává mnoha jídlům skvělou chuť, ale také osvědčeným prostředkem v alternativní medicíně, který obsahuje celou řadu velmi silných látek.

Mezi nejúčinnější látky obsažené v bazalce patří jednoznačně antioxidant eugenol, který řada studií označila za zdraví prospěšný, a to především z toho hlediska, že tělu pomáhá snižovat krevní tlak. Podle výzkumu funguje tak, že blokuje škodlivé látky. Ostatně, rostliny bohaté na eugenol jsou v alternativní medicíně běžně užívány coby prostředek ke snížení vysokého krevního tlaku.

Foto: Shutterstock

V petrželi najdete karotenoidy

Petržel je velmi oblíbenou bylinkou původem ze Středomoří a její profil z hlediska výživových látek je skutečně působivý. Obsahuje totiž mnoho prospěšných sloučenin, jako je vitamin D nebo karotenoidy, které dokáží snížit krevní tlak.

Několik studií potvrdilo, že karotenoidy coby antioxidanty sníží nejen krevní tlak, ale také špatný LDL cholesterol. To jsou hned dva faktory, které zvyšují riziko srdečních chorob.

Foto: Shutterstock, zdroje: Healthline, Express, Everydayhealth

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments