Dvířka nábytku vám nikdy nedosednou? Je na to jednoduchý trik i pro naprosté nešiky, okamžitě hotovo

Špatně seřízená dvířka nábytku jsou takovou malou nepříjemností, kterou ale dokáže každý člověk opravit sám. Pokud máte s nedovírajícími se nebo padajícími dvířky problém, vybavte se křížovým šroubovákem a hurá do akce.

Nejprve utáhněte šroubky na dvířkách

Když otevřete dvířka kuchyňské skříňky, zaměřte se nejprve na tu kovovou část závěsu (pantu), která je přišroubována přímo ke dvířkům, obvykle na dva šroubky. Ty pořádně dotáhněte. Jakmile máte hotovo a dvířka stále nedoléhají či padají vrhneme se na další šrouby celé mechaniky.

Teď jsou na řadě seřizovací šrouby

Nyní se pusťte do utahování šroubů na pantu. Ty jsou celkem čtyři a každý má na starosti něco jiného. Pokud vám dvířka padají, dotáhněte šroubek, který najdete na vodorovné části pantu blíže ke dvířkům. Horní a spodní šroubek, který ukotvuje pant do kuchyňské skříňky vám upraví pozici dvířek směrem doleva a doprava. A s lícováním a správným dosednutím dvířek vám pomůže šroubek, který je nejhlouběji směrem ve skříňce.

Neutahujte úplně na doraz

Možná máte pocit, že aby dvířka seděla krásně, musíte šrouby skutečně pořádně utáhnout, ale vždy tomu tak není. Šroub nejdřív dobře utáhněte a pak jej jen trošinku povolte. Tento způsob doporučují odborníci.

Foto: Shutterstock

Zapomeňte na aku šroubovák

Nenechte se zlákat vidinou rychlejšího seřízení pomocí aku šroubováku nebo aku vrtačky. Tyto nástroje jsou pro tuto práci příliš agresivní, navíc byste si mohli poničit hlavice šroubů. 

Proveďte kontrolu

Nakonec pohledem zhodnoťte stav zavřených dvířek, několikrát je otevřete a opět zavřete a zkontrolujte, jestli dobře doléhají a jestli dobře „sedí“. V případě potřeby opět šrouby mírně přitáhněte nebo povolte. Nelekněte se, když nakonec budete muset seřídit panty všech skříněk, protože když upravíte jednu, je možné, že nebude lícovat se zbytkem. Je to dřina, ale krásný a funkční nábytek vám bude odměnou.  

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments