Džus, který údajně vyléčí rakovinu za 42 dní. Lékaři však před Breussovou kúrou varují

Rakušan Rudolf Breuss zasvětil celý svůj život výzkumu přírodních metod, které by mohly vyléčit rakovinu. Nakonec se mu to v 50. letech minulého století podle jeho názoru podařilo a na světě je nápoj, který prý likviduje rakovinové buňky. Breuss tvrdil, že tento nápoj vyléčí kromě rakoviny i jiná závažná onemocnění a vhodný je i pro naprosto zdravé lidi. Mix zeleniny vám dodá ztracenou energii, vyčistí organismus od všech škodlivin, napraví trávení a nakopne váš imunitní systém.

Nápoj založený na červené řepě

Základní přísadou zázračného lektvaru je červená řepa. Mnoha při představě na tuto neoblíbenou zeleninu ze školních jídelen setřásá, rozhodně byste však měli přehodnotit svůj negativní postoj. Je bohatá na draslík, hořčík, železo, mangan, má vysoký obsah vitamínů C a E, podporuje kardiovaskulární systém, posiluje činnost žaludku, pomáhá při ateroskleróze, optimalizuje krevní tlak a v neposlední řadě je to skvělý přírodní pomocník pro krásné vlasy, pleť a pokožku.   

Kúra trvající 42 dní

Breuss doporučoval kúru lidem s typem rakoviny, která není agresivně rostoucí. Kúra je nejvhodnější pro pacienty, kteří ještě neabsolvovali žádnou terapii. Podle Breusse nahradí tato kúra běžnou chemoterapii, která na rozdíl od přírodní medicíny extrémně zatěžuje organismus. Šťávu je třeba pít 42 dní, denně vypít maximálně půl litru a kromě šťávy nepřijímat žádnou jinou potravu. Během léčby se podávají pouze bylinné čaje, ideální je šalvějový čaj.

Foto: Shutterstock

Lékaři a biologové kroutí hlavami

Z dnešního pohledu je ale Breussova dieta překonaná vědeckými poznatky. Rudolf Breuss vždy jakékoliv selhání své diety či dokonce úmrtí pacienta sváděl na něj samotného, protože údajně nedodržel pravidla diety, případně ji kombinoval s jinou terapií. Vzdání se jakékoliv další léčby, například chemoterapie, je ale nebezpečné a může mít skutečně fatální důsledky.

Podle lékařů je Breussova představa o chování nádorů zcela chybná. Očistná kúra je založena na tom, že nádor bude vyhladověn, ovšem podle biologů je to téměř nemožné, protože při omezení příjmu potravy bude tělem vyživován především nádor. Zdravé tkáně tak budou poškozeny hladověním, zatímco nádor bude dále sílit.

Breussova očistná kúra není vhodná ani jako doplněk k jiné léčbě, která obvykle organismus velmi vyčerpává, a tak není zrovna rozumné ho ještě nechat hladovět.

Foto: Shutterstock, zdroje: The Guardian, Wikipedia

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka
Jirka
2 let

Ano, tohle opravdu funguje.Mám příbuzného, který si přesně tímhle způsobem 2x zachránil život a dokázal vyléčit metastázovaný nádor ve svém těle.Ten princip totiž nespočívá pouze v hladovění,ale v tom, že právě dlouhodobé působení červené řepy mění chemické složení a ph krve.Ač se to zdá neuvěřitelné, tělo nádor nakonec “sežere”.Navíc o řepném freši člověk může vydržet třeba půl roku, protože obsahuje veškeré živiny nutné pro tělo.
K tomu je nutné přijímat přírodní vitamín C a hlavně přestat přijímat veškerý cukr, který rakovinu úspěšně vykrmuje!!!

milena
milena
2 let
Reply to  Jirka

cukr je z řepy, ta červená ho má furt dost

Iris
Iris
2 let
Reply to  Jirka

Víte, kolik lidí ročně zemře na rakovinu díky takovýmto “zaručeným” receptům?
Nezajímá mně váš příbuzný – zajímáte mně vy – až si vy takto vyléčíte nádor – skutečně zhoubný nádor,(natož metastáze) pak máte právo říkat, že to funguje – ale jen na vás – pokud nejste lékař a nevíte, jaká byla přesná diagnóza vašeho příbuzného, nevíte nic.
Nejíst nic jiného než tento nápoj by za tu dobu oslabilo i zcela zdravý organismus a popíjení např.šalvějového čaje po dobu 42 dnů je další nesmysl – to vám řekne každý bylinkář – šalvěj totiž není vhodná pro dlouhodobé užívání.

Andrea
Andrea
2 let
Reply to  Iris

Dobrý deň prajem, Tak len pre informáciu ja som si ten svoj vyliečila práve pôstom a hladovaním.Breussovou metódou. Funguje to a je to úplne super pre celé telo. Už veľmi dlho som sa tak dobre necítila ako počas tej kúry. Síce to trvalo oveľa dlhšie ako 42 dní ale nevzdala som to.Koľko to trvalo sem nebudem písať. Aj tak by Ste neverili, že je možné byť tak dlho len na šťavách. Plus veľmi dôležitá vec musíte tomu aj veriť a upratať si v hlave. Úplne sa oslobodiť a to je to NAJŤAŽŠIE na tom všetkom , je to ťažšie ako… Číst vice »

Andrea
Andrea
2 let
Reply to  Jirka

👍 Viem to a mám to za sebou