Fígl s houbičkou. Díky tomu vám ovoce a zelenina vydrží čerstvé celé týdny

Ovoce a zelenina by měla být součástí jídelníčku každého z nás. Dodávají nám minerály, antioxidanty a mnoho vitamínů, které naše tělo pro správné fungování jednoznačně potřebuje. Jenže všichni víme, že takové měkké ovoce, ale i některé druhy zeleniny, vydrží pouze pár dnů a následně začínají hnít. Proto mnoho z nás pro umístění zvolí ledničku, a to v domnění, že tak ovoce a zelenina vydrží déle. Bohužel lednice obsahuje značné množství vlhkosti, kterou do sebe nasávají i umístěné potraviny, což zkrátí jejich životnost. Obyčejná houbička vám může pomoci.

Houbička jako hlavní pomocník

Houbičku každý z nás zná jako efektivního pomocníka nejen při mytí nádobí, ale také při běžném úklidu. Ovšem věděli jste, že ji lze umístit k ovoci a zelenině, abyste prodloužili jejich životnost? Má totiž jednu úžasnou vlastnost, a tou je pohlcení přebytečné vlhkosti. Díky tomu vydrží ovoce a zelenina delší dobu čerstvé. Takže jakmile umístíte potraviny do lednice, přidejte k nim i tohoto pomocníka.   

Aby fungovala jako správný pomocník, je třeba ji občas vytáhnout z lednice a vyměnit za novou nebo ji dát usušit. Do mokré houbičky se již další tekutina nevsákne. A jakou přesně zvolit? To už záleží pouze na vás, ale pokud bude větší, odstraníte z lednice více vlhkosti. Pokud zvolíte malou houbičku, dejte ji každé tři dny na vysušení. 

Foto: Shutterstock

Zeleninu i ovoce umístěte správně

Abychom opravdu prodloužili ovoci a zelenině jejich svěžest a čerstvost, je třeba vědět, jak je správně skladovat. Pokud dáte banány do lednice a k nim houbičku, i tak jim nepomůžete. Z ovoce do lednice patří ostružiny, maliny, třešně, jahody – jednoduše měkké plody. Ze zeleniny to jsou chřest, kukuřice, špenát, růžičková kapusta, listová zelenina, květák, zelené fazolky. Říká se, že papriky a okurky do lednice nepatří. Měli by být umístěné ve spíži, kde je temno, a to v látkovém pytlíku. Stejně jako je cibule a česnek, ty také patří do spíže, kde je chladno, sucho a temno.
Ve spodní části lednice je největší zima, proto se doporučuje, abyste zde umístili listovou zeleninu. Na druhou stranu, v horní části lednice je teplota o něco vyšší, tam lze umístit květák a jiné.

Foto: Shutterstock, zdroj: Prima.co.uk

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments