Frigidita nepostihuje jen ženy, ale také muže. Co způsobuje nezájem o sex?

Dokážete žít vedle svého partnera s pocitem spokojenosti, ale intimní kontakt už vám nic neříká? Frigidita neboli “pohlavní chladnost” se objevuje u mužů i žen v různém věku. Náznaky můžete vidět ve velmi nízké vzrušivosti, až nechuti k sexu. Každý jsme jiný, a proto se také liší naše sexuální touhy. Jestliže se intimností dožadujete méně často po celý život, nemusí se jednat o frigiditu. Tato porucha přichází jako změna obvyklého stavu a přináší s sebou často i psychické obtíže.

Frigidita u žen

Dámy se s problémem frigidity často potýkají z různých důvodů. Ačkoli se může jednat o hormonální změny, ve větším počtu případů jde o fyzické nebo psychické komplikace. Zvýšený nával stresu, úzkost nebo strach dokážou ženu od intimností velice úspěšně odradit. Často se také nechuť k milování objevuje v souvislosti s jedním partnerem, zatímco ostatní muži mohou ženu přirozeně vzrušit.

Psychologové příčiny stále zkoumají a snaží se zjistit, jaké jsou jejich běžné varianty. Ve velkém počtu se shodují na genetice a strachu. Pokud například bude dítě stále slýchávat, že je pohlavní styk nebezpečný, hříšný (z pohledu náboženství) nebo odporný, dokáže si k němu vypěstovat negativní vztah a v budoucnu ho přestat vyhledávat.

Muži trpí frigiditou vzácně

Pánové se mohou potýkat s podobnými příčinami. Často na počátku stojí pokles tvorby mužského hormonu.

Avšak ani pánové nemusí zůstat jen u hormonů. Pokud se dle jejich názoru stane ze sexu stereotypní záležitost a nebaví je dále tuto aktivitu provozovat, může se i u nich projevit frigidita.

Léčba

Pokud se rozhodnete s problémem frigidity bojovat, čeká vás dlouhá a trnitá cesta. Jestliže vás přitahují ostatní, kromě vašeho partnera nebo partnerky, je potřeba problém řešit společně.

Nebojte se požádat o radu také svého lékaře. Ten nejprve prověří, zda vaše sexuální libido nesnižují léky, které vám předepisuje, a poté vám také doporučí vhodnou léčbu. Na trhu jsou různé doplňky stravy, přírodní (peruánský ženšen) a také průmyslově zpracované, jež vám umožní zažívat opět intimní dobrodružství.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments